Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Υπηρεσίες - 1564-2017
Λουξεμβούργο-Λουξεμβούργο: Σύναψη συμβάσεων πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από ορισμένες επίσημες γλώσσες της Ευρωπαϊκής Ένωσης προς την ελληνική γλώσσα
2017/S 002-001564
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύναψη συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από ορισμένες επίσημες γλώσσες της Ευρωπαϊκής Ένωσης προς την ελληνική γλώσσα.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79530000 Υπηρεσίες μετάφρασης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
H σύμβαση περιλαμβάνει 7 τμήματα (βλ. τμήμα II.2 της προκηρύξεως). Επειδή η προκήρυξη είναι διαρκής, νέες αιτήσεις μπορούν να γίνουν δεκτές κατά τη διάρκεια εκτελέσεως της συμβάσεως. Οι συμβάσεις-πλαίσια θα ανατεθούν ανά τμήμα. Η διάρκειά τους θα είναι ετήσια και μπορούν να ανανεωθούν σιωπηρά για 3 νέες ετήσιες περιόδους. Καθορίζεται ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων για κάθε τμήμα της συμβάσεως. Με βάση τα κριτήρια αναθέσεως καταρτίζεται πίνακας κατατάξεως των αντισυμβαλλομένων όπου καθορίζεται η αρχική σειρά με την οποία το Δικαστήριο, λαμβανομένων υπόψη της ικανότητας παραγωγής σε σελίδες και τυχόν τομέα ειδικεύσεως, θα έρχεται σε επαφή με τους αντισυμβαλλομένους για να τους προτείνει συγκεκριμένες εργασίες. Η κατάταξη επανεξετάζεται σε τακτά χρονικά διαστήματα, για να αντικατοπτρίζει την πραγματική ποιότητα των παρεχομένων υπηρεσιών. Κατά τη διάρκεια εκτελέσεως της συμβάσεως, η κατάταξη μπορεί να τροποποιηθεί κατόπιν συνάψεως νέων ή καταγγελίας υφιστάμενων συμβάσεων-πλαισίων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
FR
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα γαλλικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
DE
Αριθμός τμήματος: 2
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα γερμανικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
EN
Αριθμός τμήματος: 3
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα αγγλικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
ES
Αριθμός τμήματος: 4
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα ισπανικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
IT
Αριθμός τμήματος: 5
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα ιταλικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
NL
Αριθμός τμήματος: 6
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα ολλανδικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 20. Η προκήρυξη είναι διαρκής.
PL
Αριθμός τμήματος: 7
Σύναψη πολλαπλών συμβάσεων-πλαισίων για τη μετάφραση νομικών κειμένων από τα πολωνικά προς τα ελληνικά. Ο ανώτατος αριθμός συμβάσεων-πλαισίων γι' αυτό το τμήμα είναι 50. Η προκήρυξη είναι διαρκής.