Az alkalmassági követelményeknek való megfelelés tekintetében az EEKD-ba foglalt, a Kbt. 67. § (1)-(3) bekezdései szerinti nyilatkozatot szükséges benyújtani az ajánlatban; Ajánlatkérő a formanyomtatvány IV. részében szereplő részletes információk megadását nem kéri, elegendő a IV. rész „alfa” kitöltése.
Az igazolások benyújtására felhívott ajánlattevőknek az alábbiak szerint kell igazolni az alkalmassági követelményeknek való megfelelést, a Kbt. 69. § (4) és (6) bekezdéseire és a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 21. § (3) bekezdésére is figyelemmel:
M1) A 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 21. § (3) bek. a) pontja és a 21. § (3b) bekezdés alapján az AF feladásától visszafelé számított 9 évben teljesített, de legfeljebb 12 éven belül megkezdett a közbeszerzés tárgya szerinti referenciamunkák ismertetése.
ATnek az M1) pontban előírt alkalmassági követelménynek való megfelelését a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 22. § (1) bekezdése alapján kell igazolnia legalább az alábbi tartalommal:
- a szolgáltatás tárgya - olyan részletességgel, hogy abból megállapítható legyen az alkalmassági feltételeknek való megfelelés;
- a szolgáltatás mennyisége;
- a teljesítés helye;
- a teljesítés ideje (kezdő és befejező időpont, év/hónap bontás);
2. rész esetében:
M1.1) Legalább egy darab, eredetileg magastetővel rendelkező építmény tetőidoma külső rekonstrukcióját tartalmazó olyan tervezési referenciával (függetlenül az alkalmazott belső teherhordó szerkezettől), amely tervezés során mind a külső héjalás, mind az azt közvetlenül hordozó szerkezet kialakításának tervei a feladat részét képezték, és amely tetőidom egy irányban görbült felületű, díszműbádog elemeket, továbbá díszműbádog tagozatokat, valamint díszműbádog ornamentikát is tartalmazott, és amely rekonstrukció a beruházás megkezdésekor hiányzó vagy meglévő, de állapota miatt cserélendő díszműbádog tagozatok és ornamentikus elemek mintázását és újragyártását is tartalmazta.
M1.2) Legalább egy darab építmény kő, vagy műkő, vagy gipsz, vagy kerámia anyagból készült épületszobrászati elemeinek rekonstrukcióját tartalmazó, a konszignálásra is kiterjedő olyan tervezési referenciával, amely rekonstrukció hiányzó tagozatok és ornamentikus elemek mintázását és újragyártását is tartalmazta.
*Rekonstrukció: Korábban létezett, de megsemmisült épületelem korabeli tervek és / vagy fotográfiák alapján készült újbóli megépítése, létrehozása.
Ha ugyanazon referenciamunka több feltételt is teljesít, akkor azt ajánlattevő valamennyi érintett feltételnél megjelölheti.
M2) Az ajánlattevő alkalmas a szerződés teljesítésére, amennyiben rendelkezik legalább az alábbi szakemberrel:
M2)1.) legalább 1 fő tervező szakemberrel, aki rendelkezik a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „É” (vagy azzal egyenértékű) tervező jogosultsággal, vagy a jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettséggel és szakmai tapasztalattal, valamint rendelkezik „vezető tervező” (vagy azzal egyenértékű) címmel vagy a cím megszerzéséhez szükséges végzettséggel és szakmai tapasztalattal, és legalább 36 hónap országos és/vagy helyi egyedi védelem alatt álló historikus épületek rekonstrukciós tervezésében szerzett tervezői szakmai tapasztalattal.
M2)2.) legalább 1 fő tervező szakemberrel, aki rendelkezik a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „T” (vagy azzal egyenértékű) tervező jogosultsággal, vagy a jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettséggel és szakmai tapasztalattal.
M2)3.) legalább 1 fő tervező szakemberrel, aki rendelkezik a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet szerinti „V” (vagy azzal egyenértékű) tervező jogosultsággal, vagy a jogosultság megszerzéséhez szükséges végzettséggel és szakmai tapasztalattal, és ezen belül legalább 36 hónap napelemes rendszerű kiserőmű tervezése területén szerzett szakmai tapasztalattal
*Napelemes rendszerű kiserőmű tervezésével kapcsolatos elvárás: Az ELTE épület tetején jelenleg működő háztartási méretű kiserőmű más épületre való áthelyezése (figyelemmel arra, hogy az ELTE által e célra felajánlott épületben már működő háztartási méretű kiserőmű miatt ott kiserőmű tervezése a feladat).
Egy szakember megfelelőség esetén több pozícióra is jelölhető.
Folytatást lásd VI.3) További információk 4. pont alatt.