Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
CSC Tieteen tietotekniikan keskus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Tiedontuotanto 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: 368877
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on tutkimuksen, julkishallinnon ja koulutusjärjestelmän sekä Tilaajan
sisäisten tiedontuotannon ratkaisujen suunnitteluun, kehittämiseen ja ylläpitoon liittyvä
asiantuntijaresurssi.
Asiantuntijaresurssin hankinta kohdistuu seuraaviin Hanselin IT-konsultoinnin dynaamisen
hankintajärjestelmän palveluihin:
1. Suunnittelu- ja hallintapalvelut
o Projektinhallinta- ja integraattoripalvelut
o Määrittely- ja arkkitehtuuripalvelut
o Palvelumuotoilu
o Pilvipalveluiden hallinta
2. Kehitys- ja ylläpitopalvelut
o Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut
o Laadunvarmistus- ja testauspalvelut
o Teknologia- ja infrastruktuurikehityspalvelut
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on tutkimuksen, julkishallinnon ja koulutusjärjestelmän sekä Tilaajan sisäisten tiedontuotannon ratkaisujen suunnitteluun, kehittämiseen ja ylläpitoon liittyvä asiantuntijaresurssi.
Asiantuntijaresurssin hankinta kohdistuu seuraaviin Hanselin IT-konsultoinnin dynaamisen hankintajärjestelmän palveluihin:
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: 368877
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: