Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 158345-2023
Rumänien-Nușfalău: Kleinbusse
2023/S 055-158345
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziție microbuze nepoluante în scop comunitar în zona rurală Nușfalău - Halmășd, județul Sălaj
Referenznummer der Bekanntmachung: 2/2023/4291921
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34114400 Kleinbusse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta doreste demararea unei procedurii de achizitie publica, in vederea incheierii unui contract de furnizare pentru achizitionarea unui microbuz electric prin proiectul „Achiziție microbuze nepoluante în scop comunitar în zona rurală Nușfalău - Halmășd, județul Sălaj”, reprezinta o necesitate pentru comuna Nusfalau.
Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documetatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE
CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor).
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”, astfel încât operatorii economici să beneficieze de cele 10 zile prevăzute de art.161 din Legea nr. 98/2016
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 230 675.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul contractului consta in achizitionarea unui microbuz electric va fi utilizat in scop comunitar in urmatoarele situatii, exemplele
nefiind limitative:
- Asigurarea transportului cetatenilor si invitatilor la evenimente culturale si sociale locale;
- Asigurarea transportului pe plan local pentru membrii delegatiilor venite din alte localitati sau tari;
- Asigurarea transportului pentru grupurile de turisti la obiectivele de interes turistic local;
- Asigurarea transportului la evenimente culturale si festivitati a trupelor locale;
- Asigurarea transportului pentru persoanele varstnice la diferite evenimente/ festivitati pe plan local;
- Asigurarea transportului pentru persoanele cu dizabilitati la diferite evenimente/ festivitati pe plan local;
- Asigurarea transportului pentru voluntari in scopul sprijinirii activitatilor in scop comunitar;
- Asigurarea transportului pentru deplasari la evenimente sportive pentru echipele locale;
- Asigurarea transportului pentru vizitele localitatilor infratite;
- Asigurarea transportului copiilor la diverse activitati extracurriculare, extrascolare, diverse excursii.