Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dzierżawa statku powietrznego jednosilnikowego SEP(L) na potrzeby OKL PANS w Chełmie
Numéro de référence: K-ZP.251.59.2023
II.1.2)Code CPV principal60424100 Location d'aéronefs avec équipage
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa statku powietrznego jednosilnikowego SEP(L), który zostanie wykorzystany do realizacji szkolenia lotniczego studentów specjalizacji Pilotaż PANS w Chełmie, w zakresie szkolenia do uzyskania licencji CPL(A). Zamówienie obejmuje dzierżawę statku powietrznego: Piper Arrow PA 28, bądź równoważny samolot jednosilnikowy, tłokowy (lądowy) – SEP(L) – 1 szt., 230 godz. nalotuSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa statku powietrznego jednosilnikowego SEP(L), który zostanie wykorzystany do realizacji szkolenia lotniczego studentów specjalizacji Pilotaż PANS w Chełmie, w zakresie szkolenia do uzyskania licencji CPL(A). Zamówienie obejmuje dzierżawę statku powietrznego: Piper Arrow PA 28, bądź równoważny samolot jednosilnikowy, tłokowy (lądowy) – SEP(L) – 1 szt., 230 godz. nalotu 1. Typ statku powietrznego: Piper Arrow PA 28, bądź równoważny samolot jednosilnikowy, tłokowy (lądowy) – SEP(L). Certyfikowany do przewozu co najmniej czterech osób, wyposażony w przestawne śmigło i chowane podwozie. Samolot powinien posiadać zasięg nie mniejszy niż 1000 km. wyprodukowany po 2000 r., musi posiadać sprawny nadajnik ratowniczy ELT zamontowany na stałe do konstrukcji płatowca. W przypadku braku takiego nadajnika, właściciel samolotu musi zapewnić na czas użytkowania samolotu przez PANS w Chełmie dostęp do przenośnego nadajnika ratowniczego ELT. Wyposażony w radiostację, która umożliwia prowadzenie łączności radiowej na częstotliwościach w zakresie od 118 MHz do 136,922 MHz włącznie. 2. Lotnisko bazowe: Depułtycze Królewskie (EPCD) 3. Nadzór techniczny: Właściciel samolotu ma obowiązek prowadzenia CAMO. CAMO właściciela musi przeprowadzić szkolenie w zakresie prowadzenia Pokładowego Dziennika Technicznego dla personelu wytypowanego przez PANS w Chełmie. Szkolenie zostanie przeprowadzone w dniu przekazania statku powietrznego na terenie lotniska bazowego. Właściciel samolotu ma obowiązek przeprowadzenia obsług technicznych na koszt własny: a) jeżeli organizacja obsługowa znajduje się w promieniu nie większym niż 200 km, przewiduje się możliwość przebazowania SP w celu wykonania obsługi na koszt właściciela SP. W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego awarii lub usterki, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ich usunięcie niezwłocznie, ale nie później niż w terminie 3 dni od dnia otrzymania zgłoszenia, o ile Wykonawca i Zamawiający nie uzgodnią dłuższego terminu na ich usunięcie, lub w tym terminie dostarczyć statek powietrzny zamienny, tego samego typu, wolny od wad, spełniający warunki określone w umowie. 4. Ubezpieczenie: właściciel statku powietrznego ma obowiązek przedstawić aktualną polisę ubezpieczeniową (OC, NNW) oraz włączyć do polisy OC użytkownika statku powietrznego – OKL PANS w Chełmie; Zakres ubezpieczenia musi obejmować: Zakres ubezpieczenia Suma ubezpieczenia Aerocasco, obejmujące szkody częściowe oraz całkowite w następstwie wypadku, incydentu lub zdarzenia lotniczego 1 000 000 zł OC użytkownika statku powietrznego 250.000 SDR NNW członków załogi PLN 20 000/1 os. – na wypadek śmierci PLN 40 000/1 os. – 100 % trwałego uszczerbku na zdrowiu 5. Nadzór instruktorski: OKL PANS w Chełmie; 6. Audyt Statku Powietrznego: Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia audytu statku powietrznego oraz wglądu w dokumentację SP przez upoważnionych pracowników OKL PANS w Chełmie, przed podpisaniem umowy oraz w trakcie jej trwania, nega tywny wynik audytu może skutkować odstąpieniem od podpisania umowy. 7. Obowiązki właściciela: właściciel statku powietrznego ma obowiązek wpisania w świadectwo rejestracji, PANS w Chełmie jako użytkownika statku powietrznego. Samolot będzie dostarczany na miejsce szkolenia w oparciu o plan szkolenia przekazywany na dany miesiąc do wynajmującego przez Kierownika Szkolenia HT Ośrodka. 8. Ilość godzin nalotu: do 230 h. 9. Okres realizacji zamówienia: do 30.06.2023 roku, z możliwością przedłużenia terminu realizacji zamówienia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych bądź z powodu okoliczności wpływających na realizację procesu kształcenia studentów (np. nie spełnianie wymagań regulaminowych uczestnika szkolenia do przystąpienia do kolejnego etapu szkolenia lotniczego). 10. Szacunkowy koszt zamówienia: Zamawiający zapewnia paliwo i olej na 230 h lotu, zamawiający nie zapewnia paliwa i oleju do wykonywania obsług;