Fournitures - 158708-2023
Roumanie-Piatra Neamț: Produits en plastique
2023/S 055-158708
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile anticrăpătură - D.S. Neamț
Numéro de référence: 13381/ 21.10.2022
II.1.2)Code CPV principal
19520000 Produits en plastique
II.1.4)Description succincte:
Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa ,,Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile anticrăpătură”, cu caracteristicile din caietul de sarcini. Achiziția sistemelor de marcare bușteni fasonați și sistemelor profile anticrăpătură este oportună pentru activitatea de gestionare a masei lemnoase de la nivelul Direcției Silvice Neamț.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si compet tuturor solicitărilor de clarificari/informații suplimentare cu 11 zile inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Sistem marcare bușteni fasonați
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
44512300 Marteaux
II.2.4)Description des prestations:
Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa ,,Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile - Lot nr. 1 Sistem marcare bușteni fasonați,”, cu caracteristicile din caietul de sarcini. La finalizarea procedurii de achiziție se va încheia un acord cadru pe o perioadă de 3 ani (36 de luni), pentru achiziția de ”Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile anticrăpătură - Lot nr. 1 Sistem marcare bușteni fasonați”, acord cadru care va intra în vigoare la data semnării de către părți și va produce efecte până la încheierea procesului verbal de recepție finală a produselor contractate în cadrul lotului.
Acordul cadru, pe fiecare lot în parte, se va derula prin încheierea contratelor subsecvente, estimate a se încheia semestrial, în funcție de necesitățile autorității contractante. În executarea Contractului subsecvent se va emite notă de comandă. Contractul subsecvent și nota de comandă se vor emite în aceeași zi. Contractele subsecvente nu se vor atribui prin reluarea competiției.
Cantitățile minime și maxime estimate ale acordului cadru, respectiv ale unui contract subsecvent:
1. Plăcuțe din plastic de marcat bușteni fasonați:
- Cantitate minimă estimată AC: 100000 buc;
- Cantitate maximă estimată AC: 1152000 buc;
- Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 16675 buc;
- Cantitate maximă estimată contract subsecvent: 192000 buc;
2. Set dispozitive speciale pentru aplicarea plăcuțelor:
- Cantitate minimă estimată AC: 10 seturi;
- Cantitate maximă estimată AC: 135 seturi;
- Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 2 seturi;
- Cantitate maximă estimată contract subsecvent: 23 seturi;
Sistem profile anticrăpătură
Lot nº: 2
Necesitatea autorității contractante este de a achiziționa ,,Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile - Lot nr. 2 Sistem profile anticrăpătură,”, cu caracteristicile din caietul de sarcini. La finalizarea procedurii de achiziție se va încheia un acord cadru pe o perioadă de 3 ani (36 de luni), pentru achiziția de ”Sisteme marcare bușteni fasonați și sisteme profile anticrăpătură - Lot nr. 2 Sistem profile anticrăpătură”, acord cadru care va intra în vigoare la data semnării de către părți și va produce efecte până la încheierea procesului verbal de recepție finală a produselor contractate în cadrul lotului.
1. Profile din plastic anticrăpătură:
- Cantitate minimă estimată AC: 50000 buc;
- Cantitate maximă estimată AC: 500400 buc;
- Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 8335 buc;
- Cantitate maximă estimată contract subsecvent: 83400 buc;
2. Dispozitive pentru aplicarea profilelor anticrăpătură:
- Cantitate minimă estimată AC: 8 buc;
- Cantitate maximă estimată AC: 108 buc;
- Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 2 buc;
- Cantitate maximă estimată contract subsecvent: 18 buc;