Danmark-Næstved: Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
2023/S 055-158723
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Totalrådgiver - ombygning og udvidelse af 2 genbrugspladser
II.1.2)Hoved-CPV-kode90000000 Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
II.1.4)Kort beskrivelse:
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Totalrådgiver - ombygning og udvidelse af 2 genbrugspladser.
Totalrådgivningen omfatter alle relevante rådgivningsydelser i forbindelse med udarbejdelse af byggeprogram, tidsplan, projektering, myndighedsbehandling, udbud, tilbudsevaluering, kontrahering med entreprenører samt varetagelse af bygherretilsyn under anlægsarbejdet og i forbindelse med projektets færdiggørelse og aflevering til bygherren, herunder afsluttende 1-årsgennemgang.
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
II.1.2)Code CPV principal90000000 Services d'évacuation des eaux usées et d'élimination des déchets, services d'hygiénisation et services relatifs à l'environnement
II.1.4)Description succincte:
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations: