Fournitures - 158737-2023
Pologne-Tarnów: Matériaux de réparation routière
2023/S 055-158737
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
„Sukcesywny zakup mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco oraz emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej dla potrzeb MPGK Sp. z o.o. w Tarnowie w I połowie 2023 roku”
Numéro de référence: ZP/DD/2023/02
II.1.2)Code CPV principal
44113700 Matériaux de réparation routière
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco oraz emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej dla potrzeb Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Tarnowie w I połowie 2023 roku.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
SUKCESYWNY ZAKUP MIESZANEK MINERALNO-ASFALTOWYCH NA GORĄCO
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
44113620 Asphalte
II.2.4)Description des prestations:
1.Przedmiotem tej części zamówienia jest sukcesywny zakup przez Zamawiającego mieszanek mineralno - asfaltowych na gorąco o następującym asortymencie i ilości:
mieszanka mineralno – asfaltowa warstwy ścieralnej AC5 S, AC8S i AC11S dla dróg KR1-4 - min. ilość zamówienia 200 Mg, max. ilość zamówienia 500 Mg
mieszanka mineralno – asfaltowa warstwy ścieralnej dla dróg KR5-6 - min. ilość zamówienia 1Mg, max. ilość zamówienia 10 Mg
mieszanka mineralno – asfaltowa warstwy wiążącej AC16W, AC22W dla dróg KR1-4 min. ilość zamówienia 100 Mg, max. ilość zamówienia 250 Mg
mieszanka mineralno – asfaltowa warstwy wiążącej dla dróg KR 5-6 min. ilość zamówienia 1Mg, max. ilość zamówienia 10 Mg
2.Wymagania, które muszą spełniać oferowane mieszanki mineralno- asfaltowe na gorąco:
1)mieszanki mineralno-asfaltowe na gorąco (dalej „materiały”) muszą być wolne od wad, wprowadzone do obrotu i stosowania przy wykonywaniu robót drogowych w zakresie odpowiadającym właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym ustawą z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane, ustawą z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych oraz innymi właściwymi przepisami, w tym rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.10.2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych, ulicach oraz placach, spełniać parametry i wymagania techniczno-eksploatacyjne określone w SWZ, odpowiadać warunkom technicznym WT-22010 „Mieszanki mineralno asfaltowe”, spełniać wymagania jakościowe określone normą PN-EN 13108-1:2016-07 lub równoważne oraz posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty lub aprobaty techniczne. Atesty i certyfikaty obowiązujące w UE przedstawione np. w języku angielskim będą honorowane, jeżeli zostaną przetłumaczone na język polski.
2)Pod pojęciem ww. równoważności Zamawiający rozumie, że oferowane materiały spełniają wymagania wymienionej normy w zakresie: Uziarnienie kruszywa, właściwości lepiszcza, Typ lepiszcza, jednorodność.
3)Materiały powinny posiadać dokument potwierdzający dopuszczenie do stosowania w budownictwie, który należy dostarczyć w dniu podpisania umowy, przed rozpoczęciem dostaw.
4)Wykonawca w dniu podpisania umowy, przed rozpoczęciem dostaw, dostarczy Zamawiającemu:
a)Kartę charakterystyki preparatu niebezpiecznego dla dostarczanego materiału,
b)receptę laboratoryjną wg. której będzie produkowana mieszanka mineralno asfaltowa zgodną z WT-2 2014 „Mieszanki mineralno asfaltowe”.
5)Zamawiający w każdym czasie trwania umowy będzie miał prawo żądać od Wykonawcy aktualnych atestów, deklaracji zgodności lub badań laboratoryjnych mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco. Wykonawca ma obowiązek posiadać aktualne zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczone mieszanki mineralno-asfaltowe odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym.
Pozostały opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ
SUKCESYWNY ZAKUP EMULSJI ASFALTOWEJ KATIONOWEJ SZYBKOROZPADOWEJ
Lot nº: 2
1.Przedmiotem tej części zamówienia jest sukcesywny zakup przez Zamawiającego emulsji asfaltowej kationowej szybkorozpadowej o następującym asortymencie i ilości:
- Emulsja asfaltowa C65 B3 PU/RC min. ilość zamówienia 5 Mg, max. ilość zamówienia 50 Mg
2. Wymagania, które musi spełniać oferowana emulsja asfaltowa kationowa szybkorozpadowa:
1) emulsja asfaltowa kationowa szybkorozpadowa (dalej „materiały”) musi być wolna od wad, wprowadzona do obrotu i stosowania przy wykonywaniu robót drogowych w zakresie odpowiadającym właściwościom użytkowym i przeznaczeniu, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym ustawą z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane, ustawą z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych oraz innymi właściwymi przepisami, w tym rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27.10.2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych, ulicach oraz placach, spełniać parametry i wymagania techniczno-eksploatacyjne określone w SWZ, spełniać wymagania jakościowe określone normą PN-EN 13808:2013-10 lub równoważne oraz posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty lub aprobaty techniczne, w tym Krajową Deklarację Zgodności. Atesty i certyfikaty obowiązujące w UE przedstawione np. w języku angielskim będą honorowane, jeżeli zostaną przetłumaczone na język polski.
2) Pod pojęciem ww. równoważności Zamawiający rozumie, że oferowane materiały spełniają wymagania wymienionej normy w zakresie: Właściwości organoleptyczne, Polarności cząstek, Indeksu rozpadu, Zdolności do penetracji, Zawartości asfaltu, Adhezji.
3) Materiały powinny posiadać dokument potwierdzający dopuszczenie do stosowania w budownictwie, który należy dostarczyć w dniu podpisania umowy, przed rozpoczęciem dostaw.
4) Wykonawca w dniu podpisania umowy, przed rozpoczęciem dostaw, dostarczy Zamawiającemu Kartę charakterystyki preparatu niebezpiecznego dla dostarczanego materiału,
5) Zamawiający w każdym czasie trwania umowy będzie miał prawo żądać od Wykonawcy aktualnych atestów, deklaracji zgodności lub badan laboratoryjnych emulsji asfaltowo kationowo szybkorozpadowej. Wykonawca ma obowiązek posiadać aktualne zaświadczenia podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzające, że dostarczona emulsja asfaltowa kationowa szybkorozpadowa odpowiada określonym normom lub specyfikacjom technicznym.
Pozosty opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ