Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Kemikalier, molekylärbiologiska produkter samt laboratorie- och instrumentspecifika förbrukningsprodukter
Numéro de référence: SLU.ua.2022.2.4.4-3001
II.1.2)Code CPV principal24000000 Produits chimiques
II.1.4)Description succincte:
Uppdraget avser att förse SLU och Linnéuniversitetet med kemikalier och laboratorieförbrukning inom tre (3) olika anbudsområden:
1. Kemikalier
2. Molekylärbiologiska produkter
3. Laboratorie- och instrumentspecifika förbrukningsprodukter
Anbudsgivarens ska offerera utvalt sortiment inom vald produktgrupp.
Avtal kommer att tecknas med samtliga kvalificerade leverantörer som offererar hela eller delar av det efterfrågade behovet inom respektive anbudsområde.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)24300000 Produits chimiques organiques et inorganiques de base
24900000 Produits de chimie fine et produits de chimie variés
33700000 Produits de soins personnels
38000000 Équipements de laboratoire, d'optique et de précision (excepté les lunettes)
II.2.4)Description des prestations:
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Sveriges Lantbruksuniversitet
Nationellt registreringsnummer: 202100-2817
Postadress: Box 7086
Ort: UPPSALA
Nuts-kod: SE121 Uppsala län