Modification d'un contrat/d'une concession en cours
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Pikarahtipalveluiden sopimusmuutos
II.1.2)Code CPV principal60161000 Services de transport de colis - CB36 - FE02
II.2)Description
II.2.4)Description du contrat au moment de la conclusion du contrat:
Hankinnan kohteena on pikarahtipalveluiden järjestäminen Puolustusvoimille. Pikarahdit sisältävät tavaran noudon lähettäjältä, kuljettamisen, jakelun vastaanottajalle sekä kuljetusten vaatimat huolintatoimenpiteet maailmanlaajuisesti. Puitesopimuksella on ollut kaksi toimittajaa.