Udbudsbekendtgørelse – forsyningsvirksomhed
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/25/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammeaftale om fortrådede vandmålere
Sagsnr.: 24.02-07722
II.1.2)Hoved-CPV-kode38550000 Målere
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rammeaftale med en leverandør om anskaffelse af fortrådede vandmålere.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 20 000 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)38400000 Instrumenter til kontrol af fysiske karakteristika
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rammeaftalen omfatter levering af ca. 11.375 fortrådede vandmålere, i størrelsen Q3 = 2,5 m3/h til Q3= 100 m3/h.
HOFOR står selv for udskiftning af målere med eget mandskab.