Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Forordning (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rengøringstjenester i Europa-Huset i København
Sagsnr.: COMM/CPH/2022/OP/0189
II.1.2)Hoved-CPV-kode90910000 Rengøring
II.1.4)Kort beskrivelse:
Rengøringstjenester til Europa-Husets lokaler i København, Danmark. Den nuværende kontrakt udløber den 15.3.2023. Der vil derfor blive iværksat et nyt offentligt udbud vedrørende en fireårig tjenesteydelseskontrakt med Europa-Parlamentets forbindelseskontor i Danmark som deltagende ordregivende myndighed og med Europa-Kommissionen som ledende ordregivende myndighed.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)90910000 Rengøring
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rengøringstjenester i Europa-Huset i København.