II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af kardiologiske procedurepakker
Sagsnr.: 22/11181
II.1.2)Hoved-CPV-kode33141620 Medicinske procedure- og samlepakker
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet gennemføres som udbud med forhandling efter Udbudslovens afsnit II, og er delt op i 9 delkontrakter (én delkontrakt pr. procedurepakke), hvor der ønskes én leverandør pr. delkontrakt. Hver delkontrakt indgås som en rammeaftale. Den anslåede og den maksimale mængde for alle delkontrakter tilsammen er henholdsvis 42.720 og 53.400 styk.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)33141620 Medicinske procedure- og samlepakker
33111710 Artikler til angiografi
33141310 Sprøjter
39518100 Operationslinned
39518200 Operationslagner
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Kontrakt om indkøb af KAG procedurepakker til kardiologisk laboratorium Odense Universitetshospital. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 2
Kontrakt om indkøb af Pace procedurepakker til kardiologisk laboratorium Odense Universitetshospital. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 3
Kontrakt om indkøb af Ablations procedurepakker til kardiologisk laboratorium Odense Universitetshospital. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 4
Kontrakt om indkøb af KAG procedurepakker til Sygehus Lillebælt. Vejle. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 5
Kontrakt om indkøb af Pace procedurepakker til Sygehus Lillebælt. Vejle. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 6
Kontrakt om indkøb af KAG procedurepakker til Sygehus Sønderjylland, Aabenraa Sygehus. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 7
Kontrakt om indkøb af Pace procedurepakker til Sygehus Sønderjylland, Aabenraa Sygehus. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 8
Kontrakt om indkøb af KAG procedurepakker til Esbjerg Sygehus. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 9
Kontrakt om indkøb af Pace procedurepakker til Esbjerg Sygehus. Nærmere indhold af pakken fremgår af kontraktbilag 3.