II. Kontynuacja z sekcji III.1.1) ogłoszenia pkt. III OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ, ŚRODKI DOWODOWE DOT. BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA.
(...)
11. zestawienie materiałów równoważnych, o ile Wykonawca zastosował rozwiązania równoważne.
Uwagi:
a/ Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt. 7 jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
b/ Zapisy pkt. 7 i 8 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
c/ Zapisy pkt.7i 8 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
2. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi zał. nr 5 do SWZ ;