Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Oy Apotti Ab - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito - Kanta-arkistoinnin kehitys- ja testaustyö
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Oy Apotti Ab - IT-konsultointi 2021-2025 ( HANSEL DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito - Kanta-arkistoinnin kehitys- ja testaustyö
Hankintayksikkö on pyytänyt tarjousta Kanta-arkistoinnin kehitys- ja testaustyön asiantuntijapalveluihin.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana. Hankintasopimus on voimassa 31.12.2022 saakka.
Hankintayksiköllä on kaksi optiokautta (1.1.2023-31.12.2023 sekä 1.1.2024-31.12.2024).
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on noin 300-440 henkilötyöpäivää per vuosi eli optiokaudet mukaan luettuna noin 900-1320 htp.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Oy Apotti Ab - IT-konsultointi 2021-2025 (HANSEL DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut sekä ylläpito - Kanta-arkistoinnin kehitys- ja testaustyö
Hankintayksikkö on pyytänyt tarjousta Kanta-arkistoinnin kehitys- ja testaustyön asiantuntijapalveluihin Hansel Oy:n DPS:n sisäisellä kilpailutuksella.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: