Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Leveringen - 159426-2023
Hongarije-Szolnok: Elektriciteit
2023/S 055-159426
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Leveringen
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Villamosenergia beszerzés 2023. évre
Referentienummer: EKR000252852023
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
09310000 Elektriciteit
II.1.4)Korte beschrijving:
Teljes ellátás alapú villamos energia adásvételi szerződések („Egyedi adásvételi szerződés(ek)”) az ajánlattételi felhívás 1. pontjában felsorolt Ajánlatkérők (Intézmények) tekintetében az Ajánlatkérők, mint Szerződők tekintetében a Közbeszerzési dokumentáció mellékletében felsorolt felhasználási helyek vonatkozásában, villamos energia beszerzése céljából 2023. 01. 01. (0:00) - 2023. 12. 31. (24:00) CET időszakra vonatkozóan.
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
“Szolnok Megyei Jogú Város Önkormányzata és a csatlakozó Intézmények részére általános felhasználási célú villamos energia beszerzése 2023.01.01.-2023.12.31. időszakra - csoportos”
KM01VE2223 (továbbiakban: Keretmegállapodás)
„Általános felhasználási célú villamos energia központosított beszerzése - 2022/23”
(rövid név: VE22-23)
tárgyú Keretmegállapodáshoz kapcsolódóan villamos energia beszerzés
Szerződött Villamos Energia Mennyiség (az Intézményekre összesen): 4 422 317 kWh
Opcióval növelt (maximum) mennyiség a szerződéses időtartamra (az Intézményekre összesen): 5 749 012 kWh
Az Intézmények, mint Szerződők saját szerződött mennyiségét az Egyedi adásvételi szerződés tartalmazza (Szerződött Villamos Energia Mennyiség). A Minimális Villamos Energia Mennyiség a Szerződött Villamos energia Mennyiséggel egyezik meg.
Amennyiben Felhasználó nem tudja a Minimális Villamos Energia Mennyiség 75 %-át elfogyasztani (azaz átvenni) a szerződéses időszak alatt, kivéve a Vis Maiort vagy olyan körülményt, ami a Kereskedő felelőssége, Felhasználónak - a Minimális Villamos Energia Mennyiség 75 %-a mértékéig - meg kell fizetnie az el nem fogyasztott mennyiség ellenértékét Kereskedő részére, ennek jogcíme pótdíj. Az el nem fogyasztott villamos energia a szerződéses időszak átlagárán kerül elszámolásra
Az Intézmények, mint Szerződők saját Szerződött Villamos Energia Mennyiségük tekintetében +30 % opciós mennyiséget alkalmaznak (Maximális Villamos Energia Mennyiség; MMAX). A Maximális Villamos Energia Mennyiség az a mennyiség, melynek a szerződéses időszak alatti leszállítására Kereskedő kötelezettséget vállal.
Az opciós mennyiség elszámolása is az Egyedi adásvételi szerződéstervezet 9. pontja szerinti egységáron, illetőleg díjak alkalmazásával történik.
Amennyiben Felhasználó szerződéses időszak alatti fogyasztása (azaz a villamos energia átvétele) a Maximális Villamos Energia Mennyiséget meghaladja, Felhasználó a Maximális Villamos Energia Mennyiség feletti villamos energia mennyiség után a szerződéses időszak egységárai átlagának maximum 25%-os értékével számolt pótdíjat köteles fizetni.
Részletesen az Egyedi adásvételi szerződéstervezetben.
Átjárhatósági nyilatkozat (vö. Egyedi adásvételi szerződéstervezet 3. sz. melléklete): Kereskedő kötelezettséget vállal arra, hogy a Felhasználókkal megkötendő egyedi adásvételi szerződésekben külön-külön meghatározott MSZERZ (Szerződött Villamos Energia Mennyiség) mennyiségektől való megengedett eltéréseket, a „Szerződött villamos energia mennyiség (az Intézményekre összesen): 4 422 317 kWh” -ra vonatkozóan együttesen kezeli.
Az Intézményenkénti (és POD-onkénti) mennyiségeket a Közbeszerzési dokumentáció melléklete tartalmazza: „Szolnok_MJV_csoport_villamos_energia_ajanlati_artablazat_KEF_intézményi” excel file (Ajánlati ártáblázat dokumentum)
Az Intézmények a VE23 terméket intézményi felhasználási célból vásárolják.