Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на необходимото оборудване и на съоръжения и техника за разделно събиране на зелени и биоразградими битови отпадъци“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34144510 Fahrzeuge für Abfall
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предметът на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на необходимото оборудване и на съоръжения и техника за разделно събиране на зелени и биоразградими битови отпадъци”.
В обхвата на обществената поръчка е включена доставка на 4 броя специализирани камиони - 2 бр. специализирани камиони за разделно събиране на зелени и биоразградими отпадъци и 2 бр. специализирани камиони за разделно събиране на зелени отпадъци от общински площи.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 795 080.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
В рамките на посочената дейност ще се осигури практическата реализация на системата за разделно събиране на зелени и биоразградими отпадъци, образувани на територията на Регион Горна Малина. Така определените оборудване, съоръжения и техника за разделно събиране следва да бъде нова и неупотребявана, като същите съответстват изцяло по обем, количество и капацитет на инсталацията за компостиране, към която се предвижда да бъдат транспортирани разделно събраните отпадъци.
Въз основа на изчисленията, направени в съответствие с указанията на Ръководство за определяне броя и вида на необходимите съдове и техника за събиране и транспортиране на рециклируеми и зелени отпадъци, необходимите машини за практическата реализация на предвидения ефективен процес на събиране са както следва:
• Събирането на зелени отпадъци от поддържаните общински площи ще се извършва с помощта на открити камиони (10 м3) – 1 бр. за Община Горна Малина и 1 бр. за Община Елин Пелин или общо 2 бр. за Региона;
• Събирането на зелените отпадъци от домакинствата (градински и дървесни), и биоразградимите отпадъци от домакинствата ще се извършва с камиони с възможност за автоматично повдигане и изпразване на контейнерите (16м3) – 1 бр. за Община Горна Малина и 1 бр. за Община Елин Пелин или общо 2 бр. за Региона.