Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 159616-2023
Rumänien-Baia Mare: Stadtplanung
2023/S 055-159616
Wettbewerbsbekanntmachung
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Plan Urbanistic Zonal – CARTIER DE LOCUINȚE PENTRU TINERI – GRIVIȚA/COLONIA TOPITORILOR”
Referenznummer der Bekanntmachung: 3627692/S17/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71410000 Stadtplanung
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul concursului: Constă în achiziţionarea de servicii de urbanism în format digital GIS, care vor reglementa următoarele aspecte:
• Stabilirea, delimitarea şi caracterizarea zonelor pe tipuri de funcțiuni;
• Întocmirea Planului Urbanistic Zonal şi a Regulamentului local de urbanism în format digital GIS, pentru zona stabilită conform planului anexă la tema de proiectare, în vederea alinierii prevederilor și a reglementărilor cu viziunea de dezvoltare economică și socială a comunității locale pe care o reprezintă, într-un cadru durabil și reglementat;
• Întocmirea Planului de măsuri privind conservarea şi reabilitarea zonelor construite;
Ulterior derulării concursului de soluții și desemnării câștigătorului, se va desfășura procedura de negociere fără publicarea prealabilă a unui anunț de participare conform art. 104 alin. (7) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, în vederea încheierii contractului de servicii.