Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dynamiskt inköpssystem - Konsulttjänster inom HR-området
Referenznummer der Bekanntmachung: KS 2022/623
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79633000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Personalentwicklung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ängelholms kommun med dotterbolag inbjuder till att inkomma med ansökan om att delta i dynamiskt inköpssystem (DIS) gällande konsulttjänster inom HR-området. D v s steg 1 av 2.
Övergripande information
Ängelholms kommun har återkommande behov av konsulter för utbildnings- och stödinsatser för grupp- och individutveckling. Bland annat inom chefsutveckling och hälsofrämjande grupp- och individinsatser. Upphandlande myndigheter kan även ha ett behov av konsulttjänster inom HR-området utöver vad som här beskrivits.
Beställare är vanligtvis HR-enheten på Ängelholms kommun. DISet kan även komma att nyttjas av andra enheter.