Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av drift, underhåll och reparation av parkeringsautomater.
Referenznummer der Bekanntmachung: T2022-01995
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50316000 Wartung und Reparatur von Fahrkartenautomaten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen omfattar underhåll- och service av stadens 800 parkeringsautomater på gatumark inom Stockholms kommun.
Uppdraget kräver stort ansvar och gott omdöme. Uppdraget ska till alla delar utföras på ett korrekt, miljömedvetet och rättssäkert sätt. Uppdraget ska utföras exklusivt för Beställaren och inga andra uppdrag eller tjänster får utföras av Leverantören under de timmar som Leverantören utför tjänster för Beställarens räkning.
Med anledning av politiska beslut, författningsändringar eller teknisk utveckling kan uppdragets omfattning och antalet parkeringsautomater komma att variera under avtalstiden.
159892-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Underhåll och reparation av biljettautomater
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: T2022-01995
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50316000 Underhåll och reparation av biljettautomater
II.1.4.
Kort beskrivning