Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Motordrivna småmaskiner för park- och markvård
Referenznummer der Bekanntmachung: 214/22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil42600000 Werkzeugmaschinen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Nu genomför förvaltningen för inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för motordrivna småmaskiner för park och markvård.
Målgruppen för de motordrivna småmaskinerna är förvaltare, med mera.
Göteborgs stad arbetar för att nå målet om en fossilfri maskinpark 2025 vi hoppas ni vill vara med på resan.
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42670000 Teile und Zubehör für Werkzeugmaschinen
44510000 Werkzeug
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: