Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/25/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Leasing af rullende materiel
Sagsnr.: 22-04699
II.1.2)Hoved-CPV-kode66114000 Finansiel leasing
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører service og operationel leasing af rullende materiel til Vestforbrænding Glostrup, Vestforbrænding Frederikssund og Vestforbrænding genbrugsstationer i nord og østsjælland. Ordregiver estimerer den samlede kontrakt værdi som følger: Delaftale 1 vedr. trucks og stablere 5 mio. DKK over en 5-årig periode. Delaftale 2 vedr. øvrigt rullende materiel 15 mio. DKK over en 5-årig periode.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66114000 Finansiel leasing
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: II.2.5)TildelingskriterierKvalitetskriterium - Navn: Service, drift og overvågning / Vægtning: 30%
Pris - Vægtning: 70%