II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών επιστημονικών οργάνων (σε τμήματα)
Referenznummer der Bekanntmachung: 015/2022-2717
II.1.2)CPV-Code Hauptteil42942200 Vakuumöfen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών επιστημονικών οργάνων, του Νανοεπιστήμης & Νανοτεχνολογίας (Ι.Ν.Ν) του Εθνικού Κέντρου Έρευνας Φυσικών Επιστημών (ΕΚΕΦΕ) «Δημόκριτος»
Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 22520000-1, 42942200-3, 42980000-9, 42943500-3
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
1. προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών συστήματος/συστημάτων εγχάραξης με πλάσμα με επαγωγική σύζευξη, με χωρητική σύζευξη για εγχάραξη υποβοηθούμενη από ιόντα, και γι
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22520000 Trockenätzausrüstung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών συστήματος/συστημάτων εγχάραξης με πλάσμα με επαγωγική σύζευξη, με χωρητική σύζευξη για εγχάραξη υποβοηθούμενη από ιόντα, και για εγχάραξη ατομικής ακρίβειας καθώς και συνδυασμό των παραπάνω τρόπων εγχάραξης
3. προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών μιας γεννήτριας αζώτου από αέρα του περιβάλλοντος
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42980000 Gaserzeuger
2. προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών ενός συστήματος εναπόθεσης υλικών με δέσμη ηλεκτρονίων (e-beam) και θερμική εξάχνωση
4. προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε καλή λειτουργία & εκπαίδευση χρηστών ενός συστήματος ψύξης κλειστού κυκλώματος νερού
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42943500 Kreislauf-Kühlanlagen