Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 160849-2023
Danmark-København: Uddannelse og undervisning
2023/S 055-160849
Sociale og andre specifikke tjenesteydelser – offentlige kontrakter
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammeaftale om HD-uddannelse og Master i Offentlig ledelse
Sagsnr.: 2023-0026863
II.1.2)Hoved-CPV-kode
80000000 Uddannelse og undervisning
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på HD-uddannelse og Master i Offentlig ledelse projektledelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde alle de varianter af HD-uddannelser (det vil sige erhvervsøkonomiske diplomuddannelser,) som indgår i Leverandørens pallette og / eller uddannelsen Master i Offentlig ledelse. Uddannelserne skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.
Tryk her https://permalink.mercell.com/196724807.aspx
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 8 100 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Rammeaftale for HD-uddannelse
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
80430000 Voksenundervusning på universitetsniveau
80500000 Uddannelsestilbud
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Ved nærværende delaftale ønsker Ordregiver at indhente tilbud på HD-uddannelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde alle de varianter af HD-uddannelser (det vil sige erhvervsøkonomiske diplomuddannelser,) som indgår i Leverandørens pallette. Uddannelserne skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.
Rammeaftale for Master i Offentlig ledelse
Delkontraktnr.: 2
Ved nærværende delaftale ønsker Ordregiver at indhente tilbud på Master i Offentlig ledelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde Master i Offentlig ledelse. Uddannelsen skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.
Dienstleistungen - 160849-2023
Dänemark-Kopenhagen: Allgemeine und berufliche Bildung
Soziale und andere besondere Dienstleistungen – öffentliche Aufträge
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Referenznummer der Bekanntmachung: 2023-0026863
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 8 100 000.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht
80430000 Erwachsenenbildung auf Hochschulebene
80500000 Ausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Los-Nr.: 2