Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af Storage med tilhørende service
II.1.2)Hoved-CPV-kode30233000 Datalagrings- og -udlæsningsenheder
II.1.4)Kort beskrivelse:
DR udbyder hermed rammeaftale om køb af Storage med tilhørende service.
Rammeaftalen indeholder 3 delaftaler med hver sin producentkategori:
Delaftale 1: Producentkategori 1, Dell/EMC Isilon Archive og Hybrid eller tilsvarende
Delaftale 2: Producentkategori 2, Quantum 2: QXS og Lattus eller tilsvarende
Delaftale 3: Producentkategori 3, Hitachi G400 eller tilsvarende
DR ønsker at alle Producentkategorier er repræsenteret af 2 Leverandører. Anskaffelse på rammeaftalerne bliver ved
gennemførelse af miniudbud. Tilbudsgiver kan byde ind på en eller flere producentkategorier.
Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
II.1.4)Kurze Beschreibung: