Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Varer - 161678-2023
Danmark-Ballerup: Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
2023/S 055-161678
Bekendtgørelse med henblik på frivillig forudgående gennemsigtighed
Varer
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
120mm Kampvogns Ammunition
II.1.2)Hoved-CPV-kode
35000000 Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
35300000 Våben, ammunition og tilbehør dertil
35330000 Ammunition
35331000 Ammunition til skydevåben og krigsførelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: