Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 161838-2023
Rumänien-București: Umspann-Unterstation
2023/S 055-161838
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Bauauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Retehnologizarea statiei 110 kV Medgidia Sud
Referenznummer der Bekanntmachung: DA 4699
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45232221 Umspann-Unterstation
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Se vor executa lucrarile necesare montarii echipamentelor ce vor fi furnizate in cadrul acestui contract in vederea realizarii retehnologizarii statiei Medgidia Sud, dupa cum urmeaza:
- Statii de 110kV si 20kV - Circuite primare;
- Cabluri de 110kV si celula mobila;
- Unitati de transformare, ISI si monitorizare transformatoare;
- Instalatiile de servicii proprii c.c. si c.a. ;
- Sistemul de comanda- control–protectie-automatizare si masurare;
- Instalatii de telecomunicatii;
- Statia de 20 kV si tratare neutru;
- Echipamente pentru instalatii aferente constructiilor;
Deasemenea se vor presta urmatorele servicii:
- inginerie si proiectare a sistemelor de energie electrica;
- elaborarea de documentatii pentru obtinerea avizelor, acordurilor si autorizatiilor;
- receptie la fabrica a produselor;
- scolarizare pentru exploatarea sistemelor de energie electrica;
- asistenta tehnica pentru montajul si punerea in functiune a sistemelor de energie electrica;
- efectuarea de masuratori de camp electric.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
31600000 Elektrische Ausrüstung
71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: