Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 161860-2023
Rumänien-Balș: Schutzkleidung
2023/S 055-161860
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziție de materiale necesare pentru combaterea pandemiei cu virusul COVID-19 în cadrul a 7 unități școlare din orașul Balș
Referenznummer der Bekanntmachung: 4286437/2022/1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
18143000 Schutzkleidung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
În cadrul contractului se va asigura gestionarea crizei sanitare cauzate de SARS-CoV-2, prin dotarea și echipare a unităților de învățământ cu echipamente și materiale de protecție, necesare pentru reducerea inegalităților în ceea ce privește starea de sănatate, pentru prevenirea infectarii cu COVID-19 și îmbunătățirea capacității de gestionare a crizei sanitare cauzate de SARS-CoV-2.
Astfel, se urmărește dotarea corespunzătoare a celor 7 unități de învățământ, cu echipamente și materiale, care să asigure răspunsul în timp util și eficient al sistemului educațional la criza COVID – 19.
Vor fi dotate 7 unități de învățământ din orașul Balș cu echipamente și materiale de protecție: Centrul Școlar pentru educație Incluzivă Balș, Școala gimnazială nr.1, Balș, Școala profesională specială Balș, Școala Gimnazială “Mihail Drumeș”, Liceul Tehnologic “Nicolae Bălcescu”, Liceul Tehnologic nr.1, Liceul teoretic Petre Pandrea, pentru gestionarea situației de urgență provocată de criza COVID –la nivelul orasului Balș.
Valoarea estimată a contractului este de 1.018.675,27 lei fără TVA defalcată astfel: Echipamente de protecție în valoare : - 628.624,57 lei fără TVA si Produse de curatenie: 390.050,70 lei fara TVA;
OBSERVATII: Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare, semnate cu semnatura electronica extinsa, numai prin SEAP, intr-un termen de cel mult 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conf art. 160
alin. 1 si 2 din L 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, raspunsurile AC vor fi publicate in SEAP in termen de 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
AC nu va da curs solicitarilor adresate prin alte modalitati de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.Daca aceste termene vor fi zile nelucratoare, autoritatea va raspunde in ultima zi lucratoare inainte de termenul respectiv.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Produse de curatenie
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39831240 Putzmittel
24455000 Desinfektionsmittel
33711900 Seife
33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Dezinfectant gel pentru maini – 3.180 l
Sapun lichid – 1.410 l
Alcool sanitar – 60 l
Dezinfectant de suprafete cu dilutie – 600 l ,
Dezinfectant universal multisuptafete -2.970 l ,
Dezinfectant profesional pardosele -1.230 l
Detergenti pardosele - 750 l ,
Dezinfectant obiecte sanitare – 900 l
Prosop maini ZZ buc minim150 buc/pachet -1500 pachete
Hartie igienica mini jumbo - 900 buc
Prosoape hartie monorola 200m , 2 straturi - 1710 buc
Servetele umede (pachete) dezinfectante/ antibacteriene pachete - 300 buc
Echipamente de protectie
Los-Nr.: 1
34928480 Abfallcontainer und -körbe
38412000 Thermometer
Masti protectie 3 straturi, 3 pliuri - 845.790 buc
Manusi unica folosinta nitril (cutie 100 buc) – 270 cutii
Plexiglas pentru Sali de clasa masa 2 persoane – 25 buc
Cos colectare deseuri cu pedala 60 l - 8 buc
Pompa dezinfectie - 1 buc
Covoras dezinfectant intrare scoala - 3 buc
Dispenser pentru solutii dezinfectant cu senzori - 10 buc
Termometru digital pentru depistarea temperaturii (termoscaner) -7 buc
Halate de unica folosinta – 300 buc