Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 161956-2023
Rumänien-Iași: Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
2023/S 055-161956
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PIESE ȘI ACCESORII PENTRU VEHICULE ȘI PENTRU MOTOARE DE VEHICULE LOT 1 – 2
Referenznummer der Bekanntmachung: 4257 /20.01.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Este necesara achiziționarea pieselor și accesoriilor pentru vehicule și pentru motoare de vehicule din parcul auto APAVITAL S.A.
NOTE:
1. Numar de zile pana la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 21.
2. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatii suplimentare cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 84 279 036.75 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertantul va depune oferta pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autovehicule transport marfa cu M.T.M.A.>3,5 tone, autovehicule cu destinație speciala, utilaje autopropulsate pentru lucrări, semiremorci, remorci
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate contract subsecvent: minim 1 buc. ÷ maxim 7.490 buc.
Cantitate acord – cadru: minim 2.147 buc. ÷ maxim 87.026 buc.
a. Lot 1 - Piese si accesorii pentru vehicule si pentru motoare de vehicule – autoturisme si autoutilitare cu M.T.M.A. < 3,5 tone, motoscutere
Los-Nr.: 1
Cantitate contract subsecvent: minim 1 buc. ÷ maxim 7.778 buc.
Cantitate acord – cadru: minim 1.966 buc. ÷ maxim 58.387 buc.