Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
EAT centralkøkken - udstyr
II.1.2)Hoved-CPV-kode39314000 Industrielt køkkenudstyr
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører levering og installation af køkkenproduktionsudstyr til det kommende EAT centralkøkken i København.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Produktionsudstyr - rustfrit
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)39314000 Industrielt køkkenudstyr
42200000 Maskiner til forarbejdning af fødevarer, drikkevarer og tobak, samt tilhørende dele
42214100 Køkkenovne
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Denne delaftale omfatter det udstyr, der fremgår af dokumentet "EAT centralkøkken, Kravspecifikationer, Delaftale 1, Produktionsudstyr - Rustfrit". Delaftalen omfatter hovedsageligt levering og montering af nyt udstyr, men også i begrænset omfang demontering, transport og genmontering af udstyr fra det eksisterende EAT køkken (København N) til det kommende EAT centralkøkken (København SV).
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 2
42959000 Opvaskemaskiner til industriel brug
Denne delaftale omfatter det udstyr, der fremgår af dokumentet "EAT centralkøkken, Kravspecifikationer, Delaftale 2, Opvaskeudstyr".
Sousvide/Hotfill - Båndsteger
Delkontraktnr.: 3
Denne delaftale omfatter det udstyr, der fremgår af dokumentet "EAT centralkøkken, Kravspecifikationer, Delaftale 3, Sousvide/Hotfill - Båndsteger".
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 4
42921320 Pakkemaskiner
Denne delaftale omfatter det udstyr, der fremgår af dokumentet "EAT centralkøkken, Kravspecifikationer, Delaftale 4, Pakkelinje".
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen
42200000 Maschinen für die Verarbeitung von Lebensmitteln, Getränken und Tabak und zugehörige Teile
42214100 Backöfen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
42959000 Geschirrspülmaschinen, nicht für den Hausgebrauch
Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
42921320 Verpackungsmaschinen