We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 162319-2022
Hungary-Balatonfüred: Construction work
2022/S 062-162319
Contract award notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Konferenciaközpont és kiállítótér kivitelezése
Reference number: EKR000706182021
II.1.2)Main CPV code
45000000 Construction work
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
45211350 Multi-functional buildings construction work
45212320 Construction work for buildings relating to artistic performances
45237000 Stage construction works
II.2.4)Description of the procurement:
A kivitelezendő épület Balatonfüred központjában a 122/5 helyrajziszámú telken épül, a Vt-96 Zkk övezetben. A terület 1/1 tulajdonosa Balatonfüred Város Önkormányzata A közel két hektáros fejlesztési terület jelentős részén jelenleg a 2017-es vizes világbajnokságra épült - igényesen kivitelezett - gépkocsi parkoló foglalja el. A fennmaradó részeken murvával leszórt parkolófelület, a 71-es út felőli rézsűben cserjékkel, fákkal beültetett zöldterület van.
A tervezett konferencia központ tömege a Huray utcai beépítési vonalra illeszkedik, főbejárata innen nyílik. Az utca emelkedése miatt - bár a bejárat előtti szint az utcaszinttel megegyezik, de - az épület északi része fokozatosan a terep szint alá kerül. Itt a szintkülönbséget az utcával és az épülettel párhuzamos lépcsősor egyenlíti ki. Az épület megjelenését 3 fő anyag jellemzi, a kő az üveg és az épület ötödik homlokzataként megjelenő zöldtető. A két szinten elhelyezett létesítmény flexibilis alaprajzi kialakításával alkalmas többcélú rendezvények kiállítások - akár párhuzamos megrendezésére is. Az épület kettős belmagasságú előcsarnoka - lobby-, kiállítási-, vagy bankett térként - többcélúan hasznosítható. Az előcsarnokból nyílik a közel nettó 650 m2-es kiállítótér, melynek mobil leválasztása szintén a többcélú használhatóságot szolgálja. A központ emeleti szintjén szekciótermek, irodák és gépészeti helyiségek kerülnek elhelyezésre.
Az összesen nettó 4886,78 m²-es, két szintes épületet három nagy, funkciójában elkülöníthető tércsoport alkotja: előcsarnok a hozzá kapcsolódó kiállítóterülettel, a 650 fős plenáris terem, valamint a földszinti és emeleti szekciótermek. A földszint alapterülete nettó 3 268,28 m² amely magában foglalja a nettó 650 m2 előcsarnokot és a hozzá flexibilisen kapcsolódó 382m2 kiállítóterületet, ami így együtt alkalmas kiállítások, állófogadások lebonyolítására. A kiállítótérből nyílik még két szekcióterem, melyek 60, illetve 110 fő befogadására alkalmasak, összenyithatóak és a kiállításokkal kapcsolatos előadások megtartására szolgálnak.
A különböző rendezvények zavartalan lebonyolítását szolgálják az előcsarnok két oldalán elhelyezkedő vizesblokkok, ruhatárak, és a Huray utcai oldalon lévő büfé/cukrászda és jegypénztár, melyek kívülről is megközelíthetők a gyalogos sétány irányából.
A földszinten kerül kialakításra a Plenáris terem, az előcsarnok kétszintes teréből egykarú elegáns lépcső vezet a ház magját alkotó 650 +36 férőhelyes központi helyiséghez, ami több funkció befogadására alkalmas. A nézőtér alatt olyan mozgatószerkezet készül, amellyel a nézőtér a 0,00 szinten, több egyéget külön mozgatva, síkba rendezhető. Elsődleges funkciója ferde padozatú konferenciaterem, amely az előcsarnok felől a galériaszinten, a két oldalán pedig a földszintről közelíthető meg. A kissé megemelt színpadon vetítés, színházi előadások és konferenciák is lebonyolíthatóak. Színpadtér fölött megfelelő díszletmozgató és világítási szerkezetek kaptak helyet. A mozgatható nézőtéri elemekkel a színpadterület megnövelhető vagy igény esetén zenekari árokká alakítható. Teljesen síkbarendezett kialakítás esetén a tér két 4 méteres tolókapus megnyitással kapcsolódik az előcsarnokhoz, így bál vagy egyéb ültetett rendezvény is lebonyolítható benne.
Ezeket az események szolgála ki, hátsó a gazdasági bejárat felől megközelíthető catering konyha.
Az emeleten 4 szekcióterem kapott helyet, ezek az előcsarnokból lifttel, vagy a főlépcsőn keresztül közelíthetők meg. Az egyenként 78 férőhelyes termek az őket elválasztó mobil falakkal összenyithatók, ekkor egy 300 fős nagyteremként használható. Az itt megrendezett eseményeket szolgálja ki az előadók mellett elhelyezett catering előkészítő, ahová a földszinti catering konyhából érkezik az élelmiszer.
Az egyéb kiszolgáló helyiségek az épület északi oldalán kaptak helyet, ilyen a ház működéséhez nélkülözhetetlen gazdasági udvar. Ide érkeznek a díszletekkel a teherautók a hátsószínpadhoz, valamint a catering konyha felöltése is innen történik. Ez a konyha szolgálja ki az épületben megrendezett eseményeket, akár ültetett, akár állófogadásról legyen is szó.
Az előcsarnokhoz kapcsolódó, kétoldalt szimmetrikusan elhelyezkedő ruhatárak és vizesblokkok az épület összes rendezvényét hivatottak kiszolgálni.
A szükséges gépészet az emeleten, a földdel fedett domb alatt kerül elhelyezésre.
Az parkolás az épület alatt, egyszintes parkolóban történik, mely közparkolóként is üzemel, és a 71-es út felől megközelíthető.
A fenti alapmennyiségek mellett opciós tételek a Konferenciaközpontra vonatkozó költségvetésben:
- AUDIOVIZUÁLIS ÉS VEZÉRLÉSTECHNIKAI RENDSZEREK kiépítése tekintetében: eszközök, videó konferencia kiegészítő, tolmács rendszer, konferencia rendszer, teremfoglaltság jelző rendszer.
- Színpadgépészet keretében színpadi alsógépészet tekintetében: nézőtéri emelő mozgatómű 1, nézőtéri emelő mozgatómű 2, nézőtéri emelő mozgatómű 3.