Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 162435-2023
Rumänien-Râmnicu Vâlcea: Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
2023/S 055-162435
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitia de echipamente/dispozitive medicale in cadrul proiectului “Consolidarea capacităţii unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiul Râmnicu Vâlcea în vederea gestionării situației de pandemie generată de virusul Sars-Cov-2” - lot 3 si lot 4
Referenznummer der Bekanntmachung: 2540813/2022/1P
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului constă în achizitia de dispozitive pentru sterilizare (nebulizatoare, solutie nebulizare, lampi UV, termoscaner cu camera termoviziune, totem dezinfectant robot) si dezinfectanti si dispozitive dezinfectare/curatare (solutie concentrata pentru suprafete, dezinfectanti pentru pardoseli, cloramina pentru dezinfectarea grupurilor sanitare, dispensere pentru dezinfectant maini, dezinfectant maini, dispensere cu senzor sapun, dispenser prosoape hârtie), in conformitate cu cerintele Caietului de sarcini, in cadrul proiectului “Consolidarea capacităţii unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiul Râmnicu Vâlcea în vederea gestionării situației de pandemie generată de virusul Sars-Cov-2”.
Dotarea cu echipamente de protectie/dispozitive medicale si alte echipamente de acest tip ce face obiectul prezentului proiect, vizeaza dotarea tuturor celor 45 de unitati de învatamânt preuniversitar de stat din Municipiul Râmnicu Vâlcea cu echipamente necesare aplicarii masurilor specifice în vederea contracararii si limitarii raspândirii virusului SARS-COV-2 pentru asigurarea unui proces educational în conditii de siguranta sanitara.
Termene pentru solicitarea de clarificari / raspunsul la solicitarile de clarificari:
A. In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 16 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
B. În conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 7 581 052.24 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
LOT 4 - achiziţionarea de dezinfectanti si dispozitive dezinfectare/curatare: solutie concentrata pentru suprafete, dezinfectanti pentru pardoseli, cloramina pentru dezinfectarea grupurilor sanitare, dispensere pentru dezinfectant maini, dezinfectant maini, dispensere sapun, dispensere prosoape
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39514400 Automatische Handtuchspender
24455000 Desinfektionsmittel
33741300 Handdesinfektionsmittel
39831700 Automatische Seifenspender
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Se vor achizitiona 1.554 l solutie concentrata pentru suprafete, 6.534 l dezinfectanti pentru pardoseli, 160.290 bucati de cloramina, 996 de dispensere pentru dezinfectant maini, 74.740 l dezinfectant maini, 300 de dispensere cu senzor sapun, 358 dispenser prosoape hârtie, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini.
LOT 3 - achiziţionarea de dispozitive pentru sterilizare: nebulizatoare, solutie nebulizare, lampi UV, termoscaner cu camera termoviziune, totem dezinfectant robot
Los-Nr.: 3
38412000 Thermometer
Se vor achizitiona 157 nebulizatoare, 12.139 l solutie nebulizare, 240 lampi UV, 55 termoscanere cu camera termoviziune, 27 totemuri dezinfectant robot, in conformitate cu cerintele caietului de sarcini.