Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 2022-O000038
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33181000 Ausrüstung für Nierendialyse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Region Skåne avser upphandla utrustning för Dialysbehandling för Hemodialys inklusive förbrukningsmaterial.
Målet med upphandlingen är att ingå ett avtal med en leverantör av Dialysbehandlingar (HD, HDF och självdialys) för samtliga sjukhus inom Region Skåne.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33100000 Medizinische Geräte
33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
162561-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Dialysapparater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hemodialys
Referensnummer: 2022-O000038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen