Finnland-Jyväskylä: Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
2023/S 055-162590
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kauramäen kylän kalustehankinta
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on kalusteet Ikääntyneiden palvelualueen asumispalveluihin Kauramäen kylään valmistuviin tiloihin. Hankittavat kalusteet on jaettu kahteen (2) kokonaisuuteen, sisätilojen kalusteet sekä ulkokalusteet. Tarjouksen voi jättää joko toisesta tai molemmista kalusteryhmistä.
Kauramäen kylän ikääntyneiden asumispalvelujen tila- ja ympäristösuunnittelun keskeisenä ajatuksena on huomioida ja käyttää luonnon hyvinvointia edistäviä tekijöitä toiminnassa.
Tarjouspyynnössä on mainittu kunkin kalustetyypin kohdalla esimerkkikaluste, jonka perusteella käy ilmi kalusteelta toivottu muotokieli. Tarjoajaa pyydetään tarjoamaan vastaavan tyylistä omaa vaihtoehtoa.
Rakennustyöt ovat valmiit heinäkuussa 2023. Tilat tulee olla kalustettuna 31.8.2023 mennessä.
Hankintaa koskeva sopimus päättyy, kun kalusteet on vastaanottotarkastuksessa hyväksytty ja luovutettu tilaajalle. Toimittaja sitoutuu
tämän jälkeen tarjoamaan huoltoa ja varaosia vähintään 5 vuotta.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39100000 Möbel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena on kalusteet Ikääntyneiden palvelualueen asumispalveluihin Kauramäen kylään valmistuviin tiloihin. Tarkempi kuvaus hankittavista kalusteista on tarjouspyynnön liitteissä Palvelukuvaus ja Kalusteluettelo.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39100000 Möbel - FG10
Hankinnan kohteena on ulkotilojen kalusteet Ikääntyneiden palvelualueen asumispalveluihin Kauramäen kylään. Tarkempi kuvaus hankittavista kalusteista on tarjouspyynnön liitteissä Palvelukuvaus ja Kalusteluettelo.