Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 162720-2023
Polen-Krakau: Planungsleistungen im Bauwesen
2023/S 055-162720
Bekanntmachung vergebener Aufträge – Sektoren
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy sieci gazowej S/C w miejscowości Ropa, pow. gorlicki
Referenznummer der Bekanntmachung: PSGKR.ZZSP.901.13.22
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy sieci gazowej S/C w miejscowości Ropa, pow. gorlicki. Projekt należy opracować według Warunków Technicznych nr: PSGKR.ZMSZ.763.1109501.1.22 z dnia 14.07.2022 r., wydanych przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
71322200 Planung von Rohrleitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się wykonać projekt budowlany i wykonawczy dla przebudowy istniejącej sieci gazowej S/C w miejscowości Ropa, pow. gorlicki oraz sprawować nadzór autorski, co łącznie stanowić będzie przedmiot Umowy (Przedmiot Umowy).
2. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z „Ogólnymi Warunkami Umów Realizowanych dla Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.” z dnia 28.03.2022r. (OWU), dostępnymi na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem www.psgaz.pl, w zakładce: Dla kontrahenta / Pliki do pobrania. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z OWU przed zawarciem Umowy, nie wnosi do nich zastrzeżeń oraz akceptuje je w całości. Strony potwierdzają, iż OWU stanowią integralną część Umowy. W przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami Umowy a OWU lub innych załączników, pierwszeństwo mają zapisy Umowy, z zastrzeżeniem § 12 OWU.
3. Przedmiot Umowy obejmuje w szczególności:
1) wykonanie projektu budowlanego, wykonawczego i przedmiaru robót:
a) przebudowy istniejącej sieci gazowej S/C na PE dn 160, PE dn 90, PE dn 63, PE dn 25 o łącznej długości 10134m, zwanego dalej Projektem,
2) uzyskanie wszelkich wymaganych opinii, pozwoleń i decyzji, w tym uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego, od właściwego organu, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia w imieniu i na rzecz Zamawiającego zamiaru rozpoczęcia robót budowlanych bądź budowy nie wymagających uzyskania pozwolenia na budowę,
3) wykonanie kosztorysów inwestorskich,
4) sprawowanie nadzoru autorskiego.
4. Szczegółowy zakres prac:
• Wykonanie projektu budowlanego, wykonawczego i przedmiaru robót dla przebudowy istniejącej sieci gazowej S/C w miejscowości Ropa, pow. gorlicki. Projekt należy opracować według Warunków Technicznych nr: PSGKR.ZMSZ.763.1109501.1.22 z dnia 14.07.2022r., wydanych przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o., Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie.
• Opracowanie projektów odtworzenia obiektów budowlanych kolidujących z projektowaną siecią gazową
(w tym m. in.: dróg, chodników) wymaganych stosownymi decyzjami i uzgodnieniami.
• Dokonanie niezbędnych uzgodnień (i/lub uzyskanie decyzji, postanowień) z użytkownikami uzbrojenia, właścicielami gruntów, nieruchomości lub właściwymi organami administracji publicznej.
• Uzgodnienie z odpowiednimi służbami, instytucjami, urzędami lokalizacji, warunków zajęcia terenu, odtworzenia itp. oraz pozyskania niezbędnych decyzji administracyjnych w tym zakresie, o ile takie są wymagane dla realizacji Umowy.
• W razie wystąpienia takiej konieczności, uzgodnienie projektowanych obiektów w strefie ochrony konserwatorskiej lub strefie ochrony przyrody.
• Uzyskanie przez Wykonawcę innych decyzji i uzgodnień, w tym na naradzie koordynacyjnej, które są wymagane prawem oraz niezbędne do uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia rozpoczęcia robót, do którego organ nie wniósł sprzeciwu, w celu umożliwienia realizacji projektowanej inwestycji.
• Uzyskanie na rzecz i w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia rozpoczęcia robót, do którego organ nie wniósł sprzeciwu.
Szczegółowy opis Przedmiotu Umowy oraz obowiązków Wykonawcy zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący Załącznik Nr 1 do Umowy oraz Warunki Techniczne nr PSGKR.ZMSZ.763.1109501.1.22 z dnia 14.07.2022r. stanowiące Załącznik Nr 2 do Umowy.