Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 162814-2023
Polen-Katowice: Schienenfahrzeuge
2023/S 055-162814
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z wieloletnim utrzymaniem dla Kolei Śląskich sp. z o.o. do wykonywania pasażerskich przewozów kolejowych
Referenznummer der Bekanntmachung: FFZS.27.1.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34620000 Schienenfahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z wieloletnim utrzymaniem dla Kolei Śląskich sp. z o.o. do wykonywania pasażerskich przewozów kolejowych.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material
50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
80510000 Spezialausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem Zamówienia jest:
1) w ramach zakresu podstawowego:
a. dostawa na rzecz Zamawiającego 3 (słownie: trzech) EZT;
b. świadczenie Usług serwisowych dla dostarczonych EZT do zakończenia wykonania pierwszego P4 każdego z dostarczonych EZT;
c. dostawa pakietu naprawczego dla dostarczonych EZT (zgodnie z załącznikiem nr 5 do Projektowanych postanowień umowy);
d. przeprowadzenie szkoleń;
- na warunkach określonych w umowie oraz zgodnie z treścią oferty.
2) na warunkach określonych w umowie oraz zgodnie z treścią oferty złożonej przez Wykonawcę w ramach zakresu opcjonalnego umowy (w przypadku uruchomienia przez Zamawiającego zastrzeżonego Prawa Opcji zgodnie z zapisami umowy):
a. dostawa na rzecz Zamawiającego maksymalnie do 2 dodatkowych EZT tego samego typu, co EZT dostarczone w ramach zakresu podstawowego,
b. świadczenie Usług serwisowych dostarczonych dodatkowych EZT do pierwszego P4 (włącznie) każdego EZT;
c. świadczenie Usług serwisowych wszystkich dostarczonych EZT (w ramach zamówienia podstawowego i opcjonalnego) w okresie od pierwszego P4 do maksymalnie drugiego P4 (włącznie) każdego z EZT.
2. Dostawa EZT nastąpi na warunkach Delivered Duty Paid (DDP) w rozumieniu Incoterms 2020.
3.Definicja EZT - rozumie się przez to fabrycznie nowy czteroczłonowy elektryczny zespół trakcyjny będący przedmiotem dostaw.
4. Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym wymagania techniczne i eksploatacyjne EZT oraz wymagania dotyczące świadczenia Usług serwisowych przedstawione zostały w Projektowanych postanowieniach umowy wraz z OPZ.
5. Niniejsze zamówienie finansowane będzie ze środków własnych Zamawiającego oraz innych źródeł. Zgodnie z art. 257 Ustawy PZP, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego Postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
6. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych:
1) Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę posiadającego wdrożony system zarządzania jakością w odniesieniu do branży kolejowej potwierdzony certyfikatem zgodnie z ISO/TS 22163(IRIS). Przedmiot zamówienia winien być realizowany zarówno w zakresie produkcji EZT jak i świadczenia Usług serwisowych EZT z zachowaniem standardów w zakresie jakości, niezawodności i bezpieczeństwa technicznego zgodnymi ze standardami ISO/TS 22163(IRIS). Zamawiający, zgodnie z art. 107 ust. 2 Ustawy PZP, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
2) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, wszelkie czynności związane z produkcją i świadczeniem Usług serwisowych EZT powinny być wykonywane przez Wykonawcę, który posiada wdrożony system zarządzania jakością w odniesieniu do branży kolejowej i potwierdzone certyfikatem zgodnie z ISO/TS 22163(IRIS).
3) Dokument, o którym mowa w Sekcji X pkt. 10.1.1. ppkt. 1) SWZ powinien złożyć ten z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, który będzie wykonywał zadania samodzielnie lub pełnił nadzór nad wykonywaniem zadań w zakresie produkcji i świadczenia Usług serwisowych EZT.
7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, zgodnie z art. 101 ust. 4 Ustawy PZP, dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych, odpowiadających normom, europejskim ocenom technicznym, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, wskazanym w SWZ i załącznikach. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest do wykazania w formie pisemnej, zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Ustawy PZP, równoważności zaoferowanych parametrów technicznych w odniesieniu do przedmiotu zamówienia.