Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Visiteret kørsel 2023 genudbud
II.1.2)Hoved-CPV-kode60140000 Persontransport, ikke rutekørsel
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet 'Visiteret kørsel 2023' annulleres og genudbydes hermed som 'Visiteret kørsel 2023 genudbud', da et egnethedskrav er slettet fra Udbudsbetingelserne og overdraget til Teknisk Specifikation. Se mere herom i dokumentet 'Spørgsmål_Svar red- 24-02-2023'.
Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på hele Københavns Kommunes visiterede kørsel, både samkørsel og solokørsel, herunder kørsel af børn, unge, voksne og ældre.
Rammeaftalens anslåede samlede værdi (inklusive optioner) over 4 år er 345.000.000 mio. kr.
Rammeaftalens maksimale samlede værdi (inklusive optioner) over 4 år er 564.000.000 mio.kr, da det forventes at antallet af kørselsbevillinger stiger de kommende år
13 delkontrakter.
Udbuddet omfatter 3 kontrakttyper fordelt på 4 geografiske områder i Københavns Kommune (12 sammenlagt).
Derudover er der en kontrakttype, der omfatter hele Københavns Kommunen.
Se udbudsbetingelserne pkt. 3.2