Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammeaftale vedrørende indkøb af tømrerydelser
II.1.2)Hoved-CPV-kode45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Dette udbud vedrører en rammeaftale om tømrerydelser. Udbuddet er opdelt i tre delaftaler, der følger de geografiske lokationer: 1) Campus Aalborg 2) Campus Esbjerg 3) Campus København. Der indgås en separat rammeaftale for hver enkelt af de tre lokationer. Der indgås parallelle rammeaftaler med op til 2 leverandører i prioriteret rækkefølge for hver lokation.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale for campus Aalborg
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)44230000 Tømrerarbejde til bygningsbrug
45421000 Snedkerarbejde
45422100 Træarbejder
45421100 Isætning af døre og vinduer og hermed beslægtede komponenter
71541000 Koordinering af byggeprojekt
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Dette udbud vedrører en rammeaftale om tømrerydelser på campus Aalborg. Der indgås parallelle rammeaftaler med op til 2 leverandører i prioriteret rækkefølge for hver lokation.
Delaftale 2 for campus Esbjerg
Delkontraktnr.: 2
Dette udbud vedrører en rammeaftale om tømrerydelser på campus Esbjerg. Der indgås parallelle rammeaftaler med op til 2 leverandører i prioriteret rækkefølge for hver lokation.
Delaftale 3 for campus København
Delkontraktnr.: 3
Dette udbud vedrører en rammeaftale om tømrerydelser på campus København. Der indgås parallelle rammeaftaler med op til 2 leverandører i prioriteret rækkefølge for hver lokation.