Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjenesteydelser - 163370-2018
Luxembourg-Luxembourg: Analyse af de nationale indarbejdelsestiltag i love, forskrifter og administrative bestemmelser vedrørende forpligtelserne i Rådets direktiv 2013/59/Euratom
2018/S 074-163370
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Analyse af de nationale indarbejdelsestiltag i love, forskrifter og administrative bestemmelser vedrørende forpligtelserne i Rådets direktiv 2013/59/Euratom
Sagsnr.: ENER/D3/2018-162
II.1.2)Hoved-CPV-kode
85100000 Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet
II.1.4)Kort beskrivelse:
Formålet med dette projekt er at bistå Europa-Kommissionen med at overvåge og evaluere medlemsstaternes indarbejdelse af bestemmelserne i Rådets direktiv 2013/59/Euratom (i det følgende benævnt »direktivet«) i national lovgivning.
Kontrahenten skal foretage en grundig analyse af EU-medlemsstaternes indarbejdelse af direktivet i de nationale retlige rammer. Dataene, der analyseres på juridisk og teknisk plan, og kontrahentens konklusioner skal forsyne Kommissionen med de nødvendige redskaber til i hvert enkelt tilfælde at træffe beslutning om indarbejdelsens fuldstændighed og hensigtsmæssighed/korrekthed.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 780 000.00 EUR
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Euratom-traktaten giver Det Europæiske Atomenergifællesskab magt til at etablere ensartede basale sikkerhedsstandarder til beskyttelse af arbejdstageres og den almene offentligheds helbred mod farer, der opstår af ioniserende stråling. Til dette formål er der udviklet et omfattende europæisk lovgivningssæt vedrørende strålingsbeskyttelse for at sikre den bedst mulige strålingsbeskyttelse for offentligheden, arbejdstagere og patienter.
I 2013 blev disse rammer moderniseret og konsolideret via vedtagelse af Rådets direktiv 2013/59/Euratom, der introducerede et antal nye og forstærkede krav, hvoraf indarbejdelsen og gennemførelsen i øjeblikket bliver udført af EU-medlemsstater. Indarbejdelsesfristen for direktivet var d. 6.2.2018.
Direktivets artikel 106 kræver, at medlemsstater implementerer de love, forordninger og administrative bestemmelser, der er nødvendige for at overholde direktivet inden for den angivne frist og viderekommunikere dem til Kommissionen.
Kommissionen skal bekræfte de nationale indarbejdelsestiltags fuldstændighed og overensstemmelse med direktivets specifikke bestemmelse for alle 28 medlemsstater efter meddelelse om sådanne tiltag til Kommissionen. Som følge deraf søger Kommissionen bistand fra en kontrahent med specialiseret juridisk og teknisk viden, der relaterer til området for strålingsbeskyttelse.
Kontrakten vil bestå af følgende opgaver:
Opgave 1:
Forståelse af direktivets bestemmelser: Kontrahenten skal udvikle en klar forståelse af alle direktivets bestemmelser, deres juridiske og tekniske specifikationer for at sikre sammenhæng og overensstemmelse på tværs af medlemsstaterne.
Opgave 2:
»Prima facie«-tjekket: Kontrahenten skal bekræfte fuldstændigheden af indarbejdelsen af bestemmelserne i direktivet i den nationale lovgivning med angivelse af, om gennemførelsen er delvis eller fuldstændig.
Opgave 3:
Overensstemmelsesvurderingen: Kontrahenten skal udføre en dybdegående juridisk og teknisk analyse af de nationale indarbejdelsestiltags overensstemmelse med direktivets bestemmelser.
Opgave 4:
Oversættelse af de nationale lovgivningsmæssige tiltag for at indarbejde direktivet: Kontrahenten skal levere engelske oversættelser af de relevante dele af nationale lovbestemmelser, der indarbejder direktivet.
Υπηρεσίες - 163370-2018
Λουξεμβούργο-Λουξεμβούργο: Ανάλυση των εθνικών μέτρων μεταφοράς σε νομοθετικές, κανονιστικές και διοικητικές διατάξεις όσον αφορά τις υποχρεώσεις που αναφέρονται στην οδηγία 2013/59/Ευρατόμ του Συμβουλίου
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ανάλυση των εθνικών μέτρων μεταφοράς σε νομοθετικές, κανονιστικές και διοικητικές διατάξεις όσον αφορά τις υποχρεώσεις που αναφέρονται στην οδηγία 2013/59/Ευρατόμ του Συμβουλίου
Αριθμός αναφοράς: ENER/D3/2018-162
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
85100000 Υγειονομικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο στόχος του εν λόγω σχεδίου είναι η παροχή βοήθειας προς την Ευρωπαϊκή Επιτροπή για την παρακολούθηση και αξιολόγηση της μεταφοράς των διατάξεων της οδηγίας 2013/59/Ευρατόμ του Συμβουλίου (εφεξής αναφέρεται ως «οδηγία») στην εθνική νομοθεσία των κρατών μελών.
Ο ανάδοχος θα εκτελέσει μια διεξοδική ανάλυση της μεταφοράς της οδηγίας στα εθνικά νομικά πλαίσια των κρατών μελών της Ευρωπαϊκής Ένωσης (ΕΕ). Τα δεδομένα που θα αναλυθούν σε νομικό και τεχνικό επίπεδο, καθώς και τα συμπεράσματα που θα εξαχθούν από τον ανάδοχο, θα παράσχουν στην Επιτροπή τα απαραίτητα εργαλεία προκειμένου να αποφασίσει σχετικά με την πληρότητα και την επάρκεια/ορθότητα της μεταφοράς σε κάθε περίπτωση.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 780 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Η συνθήκη Ευρατόμ εξουσιοδοτεί την Ευρωπαϊκή Κοινότητα Ατομικής Ενέργειας να θεσπίσει ενιαίες βασικές προδιαγραφές ασφάλειας για την προστασία της υγείας των εργαζομένων και του ευρέος κοινού από τους κινδύνους που προκύπτουν από ιονίζουσες ακτινοβολίες. Προς τον σκοπό αυτό, θεσπίστηκε ένα ολοκληρωμένο σύνολο ευρωπαϊκών νομοθετικών μέτρων ακτινοπροστασίας, για τη διασφάλιση του υψηλότερου επιπέδου ακτινοπροστασίας για τους πολίτες, τους εργαζόμενους και τους ασθενείς.
Το 2013 το συγκεκριμένο πλαίσιο εκσυγχρονίστηκε και ενοποιήθηκε με την έκδοση της οδηγίας του Συμβουλίου 2013/59 /Ευρατόμ, η οποία εισήγαγε ορισμένες νέες και ενισχυμένες απαιτήσεις, η μεταφορά και η υλοποίηση των οποίων εκτελούνται επί του παρόντος από τα κράτη μέλη της ΕΕ.
Η προθεσμία μεταφοράς της οδηγίας ήταν στις 6.2.2018. Το άρθρο 106 της οδηγίας απαιτεί από τα κράτη μέλη να θέσουν σε εφαρμογή τις αναγκαίες νομοθετικές, κανονιστικές και διοικητικές διατάξεις που είναι απαραίτητες προκειμένου να συμμορφωθούν με την παρούσα οδηγία εντός της προβλεπόμενης προθεσμίας και να τις ανακοινώσουν στην Επιτροπή.
Η Επιτροπή πρέπει να επαληθεύσει την πληρότητα και τη συμμόρφωση των εθνικών μέτρων μεταφοράς με τις ειδικές διατάξεις της οδηγίας για όλα τα 28 κράτη μέλη μετά την κοινοποίηση των εν λόγω μέτρων στην Επιτροπή. Ως εκ τούτου, η Επιτροπή ζητά βοήθεια από έναν ανάδοχο με εξειδικευμένες νομικές και τεχνικές γνώσεις σχετικά με τον τομέα της ακτινοπροστασίας.
Η σύβαση περιλαμβάνει τα ακόλουθα καθήκοντα:
Καθήκον 1:
Κατανόηση των διατάξεων της οδηγίας: Ο ανάδοχος θα πρέπει κατανοήσει πλήρως όλες τις διατάξεις της οδηγίας, τις νομικές και τεχνικές ιδιαιτερότητές τους, προκειμένου να διασφαλίσει τη συνοχή της αξιολόγησης συμμόρφωσης σε όλα τα κράτη μέλη.
Καθήκον 2:
Έλεγχος «εκ πρώτης όψεως»: Ο ανάδοχος θα πρέπει να επαληθεύσει την πληρότητα της μεταφοράς των διατάξεων της οδηγίας στην εθνική νομοθεσία, αναφέροντας εάν η μεταφορά είναι μερική ή πλήρης.
Καθήκον 3:
Αξιολόγηση της συμμόρφωσης: Ο αντισυμβαλλόμενος εκτελεί διεξοδική νομική και τεχνική ανάλυση της συμμόρφωσης των εθνικών μέτρων μεταφοράς με τις διατάξεις της οδηγίας.
Καθήκον 4:
Μετάφραση των εθνικών νομοθετικών μέτρων για τη μεταφορά της οδηγίας. Ο αντισυμβαλλόμενος παρέχει μεταφράσεις των σχετικών μερών των εθνικών νομικών διατάξεων που μεταφέρουν την οδηγία στο εθνικό δίκαιο στα αγγλικά.
Az Euratom-Szerződés felhatalmazza az Európai Atomenergia-közösséget egységes alapvető biztonsági előírások létrehozására a munkavállalók és a lakosság ionizáló sugárzásból fakadó veszélyektől való védelme érdekében. Ennek megfelelően, a lakosság, a munkavállalók és a betegek legmagasabb szintű védelmének biztosítása érdekében kidolgoztak egy átfogó európai sugárvédelmi jogszabálycsomagot.
2013-ban ezt a keretet a számos új és megerősített követelményt bevezető 2013/59/Euratom bizottsági irányelv korszerűsítette és megszilárdította, melynek uniós tagállamok általi átültetése és végrehajtása jelenleg is folyamatban van.
Az irányelv átültetésének határideje a 6.2.2018 dátumú nap volt. Az irányelv 106. sz. cikke kötelezi a tagállamokat, hogy az előírt határidőn belül léptessék hatályba az irányelvnek történő megfeleléshez szükséges törvényeket, rendeleteket és közigazgatási rendelkezéseket, és közöljék ezeket a Bizottsággal.
A szerződés a következő feladatokat tartalmazza:
2. feladat:
A „prima facie” ellenőrzés: A nyertes ajánlattevőnek ellenőriznie kell, hogy az irányelv rendelkezéseit teljes körűen átültették-e a nemzeti jogba, és jeleznie kell, hogy az átültetés részleges vagy teljes-e;
Diensten - 163370-2018
Luxemburg-Luxemburg: Analyse van de nationale maatregelen voor omzetting naar wetten, verordeningen en administratieve bepalingen met betrekking tot de verplichtingen van Richtlijn 2013/59/Euratom van de Raad.
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Analyse van de nationale maatregelen voor omzetting naar wetten, verordeningen en administratieve bepalingen met betrekking tot de verplichtingen van Richtlijn 2013/59/Euratom van de Raad.
Referentienummer: ENER/D3/2018-162
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
85100000 Gezondheidsdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Het doel van dit project is de Europese Commissie bij te staan bij de monitoring en beoordeling van de omzetting door de lidstaten van de bepalingen van Richtlijn 2013/59/Euratom van de Raad (hierna: „de richtlijn”) naar nationale wetgeving.
De contractant moet een grondige analyse uitvoeren van de omzetting door de lidstaten van de EU van de Richtlijn naar nationale wetgevingskaders. De data die op juridisch en technisch niveau zijn geanalyseerd en de conclusies die de contractant hieruit trekt, moeten de Commissie de nodige tools bieden om in elk van de gevallen zelf te beslissen over de volledigheid en geschiktheid/juistheid van de omzetting.
II.1.5)Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 780 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Het Euratom-Verdrag geeft de bevoegdheid aan de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie om uniforme basisnormen inzake veiligheid op te stellen om de gezondheid van de werknemers en het algemeen publiek te beschermen tegen gevaren verbonden aan ioniserende stralingen. Daartoe werd een uitvoerige reeks van EU-regels inzake stralingsbescherming ontwikkeld die zorgt voor het hoogste niveau van stralingsbescherming voor leden van het publiek, werknemers en patiënten.
In 2013 werd dit kader gemoderniseerd en geconsolideerd door het aannemen van Richtlijn 2013/59/Euratom van de Raad dat een aantal nieuwe en versterkte vereisten heeft ingevoerd; de omzetting en tenuitvoerlegging ervan wordt momenteel uitgevoerd door de EU-lidstaten.
De uiterste datum voor de omzetting van de Richtlijn was 6.2.2018. Artikel 106 van de Richtlijn vereist dat lidstaten de wetten, voorschriften en administratieve bepalingen uitvoeren die vereist zijn om te voldoen aan de Richtlijn binnen de opgelegde uiterste datum en dit meedelen aan de Commissie.
De Commissie moet de volledigheid en conformiteit van de nationale omzettingsmaatregelen controleren met de specifieke bepalingen van de Richtlijn voor alle 28 lidstaten volgend op de kennisgeving van dergelijke maatregelen aan de Commissie. Dientengevolge zoekt de Commissie bijstand van een contractant met gespecialiseerde juridische en technische kennis met betrekking tot stralingsbescherming.
De opdracht omvat de volgende diensten:
Taak 1:
Begrip van de bepalingen van de Richtlijn: De contractant ontwikkelt een duidelijk begrip van alle bepalingen van de Richtlijn, hun juridische en technische specificiteiten ter samenhang van de conformiteitsbeoordeling door de lidstaten;
Taak 2:
Controle op het eerste gezicht: De contractant controleert de volledigheid van de omzetting van de bepalingen van de Richtlijn naar nationale wetgeving, met vermelding of de omzetting gedeeltelijk dan wel geheel is;
Taak 3:
De conformiteitsbeoordeling: De contractant zal een diepgaande juridische en technische analyse uitvoeren van de conformiteit van de nationale omzettingsmaatregelen met de bepalingen van de Richtlijn;
Taak 4:
Vertaling van de nationale wetgevingsmaatregelen die de richtlijn omzetten: De contractant levert vertalingen in het Engels van de relevante delen van de nationale juridische bepalingen die de Richtlijn omzetten.
Serviços - 163370-2018
Luxemburgo-Luxemburgo: Análise das medidas nacionais de transposição para leis, regulamentos e disposições administrativas relativas às obrigações na Diretiva 2013/59/Euratom do Conselho
Anúncio de concurso
Serviços
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Análise das medidas nacionais de transposição para leis, regulamentos e disposições administrativas relativas às obrigações na Diretiva 2013/59/Euratom do Conselho
Número de referência: ENER/D3/2018-162
II.1.2)Código CPV principal
85100000 Serviços de saúde
II.1.4)Descrição resumida:
O objetivo do presente projeto consiste em prestar assistência à Comissão Europeia na monitorização e avaliação da transposição das disposições da Diretiva 2013/59/Euratom do Conselho (adiante designada «a Diretiva») por parte dos Estados-Membros para a legislação nacional.
O contratante deverá realizar uma análise exaustiva da transposição da Diretiva por parte dos Estados-Membros da União Europeia (UE) para os quadros jurídicos nacionais. Os dados analisados a nível técnico e jurídico e as conclusões retiradas pelo contratante devem apresentar à Comissão as ferramentas necessárias para decidir relativamente à exaustividade e à adequação/exatidão da transposição em cada caso.
II.1.5)Valor total estimado
Valor sem IVA: 780 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotes
Contrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
O Tratado Euratom permite que a Comunidade de Energia Atómica Europeia estabeleça normas de segurança básica uniformes para proteger a saúde dos trabalhadores e do público em geral contra os perigos derivados das radiações ionizantes. Neste intuito, foi desenvolvido um conjunto abrangente de legislação europeia sobre proteção contra radiação que assegura o mais elevado nível de proteção contra a radiação para membros do público, trabalhadores e pacientes.
Em 2013, este quadro foi modernizado e consolidado adoptando a Diretiva 2013/59/Euratom do Conselho que introduziu uma série de requisitos novos e reforçados, cuja transposição e implementação estão atualmente em curso pelos Estados-Membros da UE.
A data-limite da transposição da Diretiva era 6.2.2018. O Artigo 106.º da Diretiva requer que os Estados-Membros implementem as leis, regulamentos e disposições administrativas necessárias para cumprir a Diretiva dentro da data-limite prescrita e os comuniquem à Comissão.
A Comissão tem de verificar a exaustividade e conformidade da transposição das medidas nacionais com as disposições específicas da Diretiva para todos os 28 Estados-Membros no seguimento da notificação de tais medidas à Comissão. Assim, a Comissão procura assistência de um contratante com conhecimento jurídico e técnico especializado relacionado com o domínio da proteção contra a radiação.
O contrato deve incluir as tarefas seguintes:
Tarefa 1:
Compreender as disposições da Diretiva: O Contratante deverá desenvolver uma compreensão clara de todas as disposições da Diretiva, as suas especificidades legais e técnicas, assegurar a consistência da avaliação de conformidade em todos os Estados-Membros;
Tarefa 2:
A verificação prima facie: O Contratante deverá verificar a exaustividade da transposição das disposições da Diretiva para a legislação nacional, indicando se a transposição é parcial ou completa;
Tarefa 3:
A avaliação de conformidade: O Contratante deverá realizar uma análise jurídica e técnica aprofundada da conformidade da transposição nacional das medidas com as disposições da Diretiva;
Tarefa 4:
Tradução das medidas legislativas nacionais que transpõe a Diretiva: O Contratante deverá fornecer traduções para Inglês das partes relevantes das disposições legais nacionais que transpõe a Diretiva.
Služby - 163370-2018
Luxembursko-Luxemburg: Analýza vnútroštátnych opatrení na transpozíciu záväzkov podľa smernice Rady 2013/59/Euratom do zákonov, nariadení a administratívnych ustanovení
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Služby
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Analýza vnútroštátnych opatrení na transpozíciu záväzkov podľa smernice Rady 2013/59/Euratom do zákonov, nariadení a administratívnych ustanovení
Referenčné číslo: ENER/D3/2018-162
II.1.2)Hlavný kód CPV
85100000 Zdravotnícke služby
II.1.4)Stručný opis:
Cieľom tohto projektu je pomáhať Európskej komisii pri monitorovaní a vyhodnotení činností členských štátov pri transponovaní ustanovení smernice Rady 2013/59/Euratom (ďalej len „smernica“) do vnútroštátneho práva.
Dodávateľ služieb vykoná dôkladnú analýzu transponovania smernice v členských štátoch Európskej únie (EÚ) do národných právnych rámcov. Dodávateľom analyzovanými informáciami na právnej a technickej úrovni a vypracovanými závermi Komisia získa nástroje nevyhnutné pri rozhodovaní o úplnosti a adekvátnosti/správnosti transponovania v každom jednotlivom prípade.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 780 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiach
Táto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis obstarávania:
Zmluva o Euratome splnomocňuje Európske spoločenstvo pre atómovú energiu, aby stanovilo jednotné základné bezpečnostné normy na ochranu zdravia pracovníkov a širokej verejnosti pred nebezpečenstvami vyplývajúcimi z ionizujúceho žiarenia. Z tohto dôvodu sa vytvoril komplexný súbor európskych právnych predpisov o radiačnej ochrane, ktorý zabezpečuje najvyššiu úroveň radiačnej ochrany pre verejnosť, pracovníkov a pacientov.
V roku 2013 bol tento rámec modernizovaný a konsolidovaný prijatím smernice Rady 2013/59/Euratom, ktorá zaviedla niekoľko nových a posilnených požiadaviek, ktorých transpozíciu a uplatňovanie v súčasnosti vykonávajú členské štáty EÚ.
Konečný termín na transpozíciu smernice bol 6.2.2018. Článok 106 smernice ukladá členským štátom povinnosť uviesť do platnosti zákony, predpisy a administratívne ustanovenie potrebné na dosiahnutie súladu so smernicou v stanovenej lehote a oznámiť ich Komisii.
Po oznámení takýchto opatrení Komisii musí Komisia pre všetkých 28 členských štátov overiť úplnosť a súlad vnútroštátnych transpozičných opatrení so špecifickými ustanoveniami smernice. V dôsledku toho hľadá Komisia pomoc zo strany dodávateľa so špecializovanými právnymi a technickými poznatkami týkajúcimi sa oblasti radiačnej ochrany.
Obstarávanie bude zahŕňať nasledovné úlohy:
Úloha 1:
Pochopenie ustanovení smernice: dodávateľ musí jasne porozumieť všetkým ustanoveniam smernice, ich právnym a technickým špecifikám, aby zabezpečil konzistentnosť posúdenia zhody v členských štátoch;
Úloha 2:
Kontrola „prima facie“ („na prvý pohľad“): dodávateľ overí úplnosť transpozície ustanovení smernice do vnútroštátnych právnych predpisov a uvedie, či je transpozícia čiastočná alebo úplná;
Úloha 3:
Posudzovanie zhody: dodávateľ vykoná hĺbkovú právnu a technickú analýzu súladu vnútroštátnych transpozičných opatrení s ustanoveniami smernice;
Úloha 4:
Preklad vnútroštátnych právnych predpisov, ktorými sa transponuje smernica: dodávateľ poskytne preklady príslušných častí vnútroštátnych právnych predpisov, ktoré transponujú smernicu, do angličtiny.