Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 163597-2023
Rumänien-Oradea: Nadeln für medizinische Zwecke
2023/S 055-163597
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
MATERIALE SANITARE 6
Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498/2023/156
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
II.1.4)Kurze Beschreibung:
- MATERIALE SANITARE 6 - (14 LOTURI) - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 5 171 338.96 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 14
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 14
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ace punctie biopsie
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cant min si max este specificata in caietul de sarcini, al prezentei documentatii.
Sort de polietilena de unica folosinta
Los-Nr.: 14
18233000 Shorts
Ace spinale
Los-Nr.: 3
Substitut de piele adulti
Los-Nr.: 11
33141110 Verbandsmaterial
Punga pentru flebotomie
Los-Nr.: 10
33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung
Seringi 2,5ml cu luer lock centric
Los-Nr.: 7
33141310 Spritzen
Vata ortopedica
Los-Nr.: 9
33141115 Watte für medizinische Zwecke
Pansament steril din carboximetilceluloza, alginate de calciu G (acid guluronic)
Los-Nr.: 12
Ace chirurgicale
Los-Nr.: 1
Fesi de tifon
Los-Nr.: 5
33141113 Bandagen
Filtre antibacteriene pentru ventilatie mecanica, copil si nou nascut
Los-Nr.: 8
33171000 Instrumente für Anästhesie und Reanimation
Capsator piele steril de unica folosinta pentru adulti
Los-Nr.: 13
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Tufere de tifon de unica folosinta 45/45cm
Los-Nr.: 4
33141118 Wischkompressen
Seringi 20ml cu ac G21, cu luer lock centric
Los-Nr.: 6