Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
PRODUSE ALIMENTARE 4 (castraveti in otet, compot din fructe, compot din fructe dietetic, conserva fasole verde/galbena in apa, conserva mazare in apa, conserva rosii in bulion, conserva spanac frunze in apa, gogosari in otet, pasta tomate)
Referenznummer der Bekanntmachung: 4364594202323
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15331500 In Essig konserviertes Gemüse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare produse alimentare (castraveti in otet, compot din fructe, compot din fructe dietetic, conserva fasole verde/galbena in apa, conserva mazare in apa, conserva rosii in bulion, conserva spanac frunze in apa, gogosari in otet, pasta tomate) - conform caietului de sarcini/specificatiilor tehnice
Autoritatea contrctanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, in a 11- a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor
NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 564 900.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 9
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 9
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Conserva spanac frunze in apa
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conserva spanac frunze in apa - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 5.000 kg/ max 11.000 kg
cant CS min 450 kg/ max 5.500 kg
Castraveti in otet
Los-Nr.: 1
Castraveti in otet - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 4.000 kg/ max 9.000 kg
cant CS min 350 kg/ max 4.500 kg
Conserva mazare in apa
Los-Nr.: 5
15331462 Erbsen in Dosen
Conserva mazare in apa - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 7.000 kg/ max 15.000 kg
cant CS min 600 kg/ max 7.500 kg
Compot din fructe dietetic
Los-Nr.: 3
15332400 Obstkonserven
Compot din fructe dietetic - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 10.000 kg/ max 22.000 kg
cant CS min 900 kg/ max 11.000 kg
Pasta tomate
Los-Nr.: 9
15331427 Konzentriertes Tomatenmark/Paradeisermark
Pasta tomate - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 10.000 kg/ max 26.000 kg
cant CS min 1.000 kg/ max 13.000 kg
Compot din fructe
Los-Nr.: 2
Compot din fructe - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 7.000 kg/ max 16.000 kg
cant CS min 650 kg/ max 8.000 kg
Conserva rosii in bulion
Los-Nr.: 6
15331420 Tomatenkonserven/Paradeiserkonserven
Conserva rosii in bulion - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 20.000 kg/ max 50.000 kg
cant CS min 2.000 kg/ max 25.000 kg
Conserva fasole verde/galbena in apa
Los-Nr.: 4
Conserva fasole verde/galbena in apa - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 10.000 kg/ max 25.000 kg
cant CS min 1.000 kg/ max 12.500 kg
Gogosari in otet
Los-Nr.: 8
Gogosari in otet - conform specificatiilor tehnice anexate
cant AC min 3.000 kg/ max 8.000 kg
cant CS min 250 kg/ max 4.000 kg