Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Konsulttjänster för våtmarksåtgärder i rikkärr och svämplan
Referenznummer der Bekanntmachung: 22/28
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Länsstyrelsen behöver konsulttjänster för arbete med våtmarker och främst rikkär och svämplan. Arbetet inbegriper även andra naturvårdstjänster t.ex. karteringar och inventeringar.
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Beställaren") inbjuder till anbudsgivning avseende konsulttjänster för våtmarksåtgärder i rikkärr och svämplan.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Kravspecifikation, rikkärr och svämplan
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor
90712000 Umweltplanung
90713000 Beratung in Umweltfragen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: