Supplies - 165163-2023
Submission deadline has been amended by:  294617-2023
Romania-București: Communications infrastructure
2023/S 056-165163
Contract notice
Supplies
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Modernizarea infrastructurii de comunicații a Casei Naționale de Pensii Publice
Reference number: 13574005_2023_PAAPD1398857
II.1.2)Main CPV code
32571000 Communications infrastructure
II.1.4)Short description:
Obiectul prezentei achiziții cuprinde un cumul de două tipuri de achiziții publice respectiv, achiziție de produse și achiziție de servicii necesare în vederea implementării contractului după cum urmează:
- Lucrări de refacere și dezvoltare a rețelei structurate de date a Casei Naționale de Pensii Publice, sediul secundar din str. George Vraca nr.9, sector 1, valoare estimată în valoare de 144.000,00 lei fără TVA ;
-O serie de cerințe funcționale care reprezintă dezvoltarea infrastructurii de comunicații, servicii de implementare infrastrctură enterprise de acces internet prin conexiune wireless, platforma de salvare și restaurare a datelor, de analiză și monitorizare a proceselor de protecție hardware și software, platformă COTS care să permită stocarea, partajarea securizată a fișierelor, și opțiuni de colaborare eficientă pe fișiere, aceasta componenta de servicii are o valoare cumulată etimată de 4.846.000,00 lei fara TVA
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 4 990 000.00 RON
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
32420000 Network equipment
72212900 Miscellaneous software development services and computer systems
II.2.4)Description of the procurement:
Achiziția are ca scop Modernizarea infrastructurii de comunicații a Casei Naționale de Pensii Publice (activități/produse servicii descrise în caietul de sarcini )
NR.
CRT ACTIVITĂȚI/PRODUSE/SERVICII CANT U.M
1 Firewall datacenter –locații centrale 4 buc
2 Firewall locații ditante 71 buc
3 Switch ditribuție datacenter-locații centrale 4 buc
4 Switch distribuție locații ditante 75 buc
5 Lucrări de refacere și dezvoltare a rețelei structurate de date a Casei Naționale de Pensii Publice, cu sediul secundar din str.George Vraca nr.9, sector 1 288 porturi
6 Platforma de salvare și restaurare a datelor, de analiză și monitorizare a proceselor de protecție hardware și software 1 buc
7 Implementare infratructură enterprise de acces Internet prin conexiune wireless 69 buc
8 Platformă COTS care permite stocarea, partajarea securizată a fișierelor, precum și opțiuni de colaborare eficientă pe fișiere 1 buc