Обявление за възложена поръчка
Резултати от процедурата за възлагане на обществена поръчка
Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Изпитване за определяне на приоритетни вещества в биота
II.1.2)Основен CPV код90733100 Услуги по наблюдение и контрол на замърсяването на повърхностните води
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на поръчката е пробонабиране и извършване на анализ на органични замърсители в матрица биота (риби, миди) от повърхностните води на БЪЛГАРИЯ. Целта на тази поръчка е получаване на данни за извършване на мониторинг съгласно изискванията на чл. 12 от Наредба за стандарти за качеството на околната среда (СКОС) за приоритетни вещества и някои други замърсители (изм. и доп. бр. 97 от 11.12.2015 г.) и докладване на резултатите на ЕК в съответствие с чл. 13.
Проверка на съответствието на стойности на СКОС с цел класификация на химичния и екологичния статус на водните обекти и анализ на тенденциите на концентрацията на вещества, които имат склонност за натрупване в контекста на програмите за наблюдение и мониторинг.
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове90733100 Услуги по наблюдение и контрол на замърсяването на повърхностните води
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изпълнителят извършва еднократно пробонабиране на биота в повърхностни води в пунктовете, описани в техническата спецификация, и изготвя протокол, съдържащ информация за пункта, условия на пробовземане, количества от пробата, дата и др.
Изпълнителят съхранява и транспортира пробите до лабораторията за изпитване по начин, който да запази тяхната идентичност и цялост на опаковката и в съответствие с изискванията на Ръководство 25 за химичен мониторинг на седименти и биота (Guidence document 25 on chemical monitoring of sediment and biota under the water framework directive)] Handbook of European Freshwater Fishes `Kottelat&Freyhofq 2007 и/или други налични ръководства и/или стандартизирани методи.