Podstawa prawna:
Rozporządzenie (UE, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zaproszenie do składania ofert nr 06-20/2023/M007 – Pomoc techniczna na potrzeby wydajnego projektowania biur w przyszłych Domach Europejskich
Numer referencyjny: 06-20/2023/M007
II.1.2)Główny kod CPV71000000 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
II.1.4)Krótki opis:
Pomoc techniczna dotycząca optymalizacji powierzchni biurowych przyszłych Domów Europejskich.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Celem niniejszego zaproszenia do składania ofert jest zawarcie umowy ramowej o pomoc techniczną i doradztwo dla służb Parlamentu Europejskiego w zakresie wstępnego projektowania aranżacji biur Domów Europejskich w różnych stolicach państw członkowskich w celu poprawy akustyki, oświetlenia, jakości powietrza i innych powiązanych tematów wspólnych przestrzeni biurowych (w tym obiektów konferencyjnych), zapewniając wskazówki w odniesieniu do lepszego stosunku kosztów do wydajności przy tworzeniu przyszłych miejsc pracy. Umowa ramowa obejmuje między innymi:
— doradztwo na rzecz służb Parlamentu Europejskiego w zakresie poprawy konkretnego projektu wyposażenia, uwzględniającego efektywny stosunek powierzchni do liczby osób przebywających w środowisku pracy opartym na współpracy, co znacznie poprawia warunki pracy użytkowników;
— doradztwo w zakresie systemów akustyki i izolacji akustycznej, komfortu temperaturowego, oświetlenia, cichych pomieszczeń i innych;
— potencjalne środki służące oszczędności energii.
Szczegółowy opis wymaganych usług znajduje się w załączniku I do specyfikacji zamówienia.