Vejledende forhåndsmeddelelse om kontrakter på området forsvar og sikkerhed
Direktiv 2009/81/EF
II.1)Den ordregivende myndigheds / ordregiverens betegnelse for kontrakten:
Markedsdialog i forbindelse med udformning af udbudsmaterialet til et kommende, landsdækkende beredskabskommunikationsnet.
II.2)Kontrakttype og leverings- eller udførelsessted for bygge/anlægsarbejdet, varerne eller tjenesteydelserneTjenesteydelser
Tjenesteydelseskategori nr. 11: Teletjenester
Hovedleverings- eller hovedudførelsessted for bygge- eller anlægsarbejde, varer eller tjenesteydelser:
DK DANMARK