Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Lieferungen - 168591-2022
Submission deadline has been amended by:  242078-2022
Rumänien-București: Netzwerke
2022/S 065-168591
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziție infrastructură hardware şi a software-lui de bază necesară pentru virtualizarea şi centralizarea aplicaţiei ECRIS 4 și implementarea Dosarului Electronic Național.
Referenznummer der Bekanntmachung: 4265841_2022_PAAPD1330678
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
32400000 Netzwerke
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ministerul Justiției, în calitate de autoritate contractantă intenționează să doteze tribunalele
tribunalelor și curților de apel cu sisteme de procesare şi stocare performante, care vor găzdui o serie de aplicații specifice activității judiciare din instanțe, printre care și aplicația ECRIS 4.
Vor fi instalate tool-uri și aplicații de management pentru echipamentele IT și utilizatorii din instanțe cu ajutorul cărora se dorește eficientizarea activității angajaților precum și optimizarea resurselor (comunicații, personal IT, cheltuieli cu întreținerea sistemelor informatice).
De asemenea, se intenționează dotarea celor 237 de instanţe de judecată din România cu echipamente de comunicaţii performante (routere, switch-uri), precum și achiziţionarea bunurilor care vor face parte din infrastructura IT (procesare și stocare), a celei de comunicatii și securitate ce va fi instalată la nivelul celor două locații centrale (principală și secundară), pe care va rula “Dosarul Electronic Naţional” (una din cele 4 versiuni distribuite în prezent la nivelul celor 15 Curţi de Apel).
Cerințele tehnice detaliate se regăsesc in Sectiunea II -Caietul de sarcini, parte a documentației de atribuire care va fi publicată în SEAP.
Cantităţile totale de echipamente IT şi numărul de licenţe, precum şi locaţiile de livrare ale acestora se găsesc în Anexa 1 la Caietul de sarcini - Echipamente şi locaţii.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 121 542 124.89 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Operatorii economici interesați pot depune oferta în SEAP pentru un ul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 2 – Echipamente de procesare și stocare
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30200000 Computeranlagen und Zubehör
48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
și curțile de apel cu sisteme de procesare şi stocare performante, care vor găzdui o serie de aplicații specifice activității judiciare din instanțe, printre care și aplicația ECRIS 4.
Cantitățile si echipamentele se regăsesc in Sectiunea II -Caietul de sarcini (pct. 3- Descrierea produselor solicitate), parte a documentației de atribuire care va fi publicată în SEAP.
Lot 1 – Echipamente de rețea și echipamente de securitate.
Los-Nr.: 1
32413100 Router für Netzwerke
Ministerul Justiției, în calitate de autoritate contractantă intenționează să doteze tribunalele și curțile de apel cu sisteme de procesare şi stocare performante, care vor găzdui o serie de aplicații specifice activității judiciare din instanțe, printre care și aplicația ECRIS 4.