II osa: Ese
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Karstulan kunnan liikunta- ja urheiluvälineet
II.1.2)CPV põhikood37400000 Spordikaubad ja -varustus
II.1.4)Lühikirjeldus:
Tarjouspyynnössä hankinnan kohteena on Karstulan kunnan liikunta- ja urheiluvälineet varhaiskasvatuksen, perusopetuksen, lukion ja vapaa-aikapalvelujen käyttöön sisä- ja ulkoliikunnassa.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 68 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: jah
Pakkumusi võib esitada kõigile osadele
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)37450000 Väli- ja väljakualade varustus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Erilaiset pallot eri lajeihin
II.2.2)CPV lisakood(id)37452000 Väljakualade varustus
Sählypelin, sulkapallon, pingispelin ja tenniksen mailat
II.2.2)CPV lisakood(id)37400000 Spordikaubad ja -varustus
Salibändymaalit ja midimaalit sisäkäyttöön
II.2.2)CPV lisakood(id)37421000 Võimlamatid
Alastulopatja, jumppamatot kiinnikkeineen (seinäteline), permantomatto (volttimatto), voimistelumatto
II.2.1)Nimetus:
Liikuntavälineet: verkot ja tolpat
Osa nr: 5
Lentopalloverkot, sulkapalloverkot ja sulkapalloverkkojen tolpat.
Liikuntavälineet: Maalivahdin varusteet (sähly)
Osa nr: 6
II.2.2)CPV lisakood(id)37452300 Saalihoki kaitsevarustus
Salibandymaalivahdin varusteet: hanskat, kypärät, panssapaidat ja housut.
Liikuntavälineet: telinevoimistelu
Osa nr: 7
II.2.2)CPV lisakood(id)37420000 Võimla sisseseade
Trampoliini, hyppypukki, ponnahduslauta, nojapuut, voimistelupuomi, voimistelupenkki, kuperkeikkakiila ja volttikaari.
Liikuntavälineet: pingispöytä
Osa nr: 8
II.2.2)CPV lisakood(id)37461500 Lauatennise lauad
Pingispöytä sisäkäyttöön.
Liikuntavälineet: säilytysvälineistö
Osa nr: 9
Patjakärry voimistelun patjoille, mattovaunu, pallokärry, pallopussit.
Liikuntavälineet: pesäpallovälineistö
Osa nr: 10
Pesäpallopelin mailat, räpylät, kypärät, pallot.
Liikuntavälineet: sählylaidat
Osa nr: 11
Sählypelin kaukalolaidat sekä kuljetus-/varastointikärry.
Liikuntavälineet: sisäpelisetit
Osa nr: 12
Spikeball-, lasten golf- ja curling-setit koulukäyttöön.
Liikuntavälineet: pistetaulut ja ajanottokellot
Osa nr: 13
Pistetaulut manuaalisena ja dititaalisena, ajanottokellot, intervalliajastin.
Liikuntavälineet: pallokompressori
Osa nr: 14
Ilmakompressori pallojen täyttöön, suuttimet/venttiilit.
Liikuntavälineet: Voimistelumatto
Osa nr: 15
Rytmisen ja joukkuevoimistelun matto (FIG-hyväksytty).
Liikuntavälineet: Kehonhuolto
Osa nr: 16
Kehonhuoltoon ja lasten liikuntaan tarkoitettuja välineitä.