Υπάρχει ένα σφάλμα (bug) που επηρεάζει τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται οι URL στις προκηρύξεις μέσω ηλεκτρονικών εντύπων. Εργαζόμαστε για την επίλυση του προβλήματος. Στο μεταξύ, σας προτείνουμε να αφαιρέσετε το κόμμα (ή οποιονδήποτε άλλο ειδικό χαρακτήρα) που εμφανίζεται στο τέλος του URL. Σας ζητούμε συγγνώμη για τις δυσάρεστες συνέπειες που ενδεχομένως αυτό σας προκαλεί.
Υπηρεσίες - 169508-2023
Ιταλία-Ίσπρα: Υπηρεσίες που αφορούν τη μεταφορά προσώπων από και προς αεροδρόμια και σιδηροδρομικούς σταθμούς και διάφορους άλλους προορισμούς σε σχέση με τις δραστηριότητες του JRC
2023/S 057-169508
Προκαταρκτική προκήρυξη
Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Υπηρεσίες
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υπηρεσίες που αφορούν τη μεταφορά προσώπων από και προς αεροδρόμια και σιδηροδρομικούς σταθμούς και διάφορους άλλους προορισμούς σε σχέση με τις δραστηριότητες του JRC
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2023/OP/0420-PIN
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
60120000 Υπηρεσίες ταξί
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Υπηρεσίες που αφορούν τη μεταφορά επιβατών από και προς αεροδρόμια και σιδηροδρομικούς σταθμούς και διάφορους προορισμούς σε σχέση με τις δραστηριότητες του JRC, εγκαταστάσεις της Ίσπρα. Τα μέσα μεταφοράς που χρησιμοποιούνται είναι μικρά λεωφορεία για τη βελτιστοποίηση του αριθμού των επιβατών που μεταφέρονται, καθώς και των αυτοκινήτων, ακόμη και κατόπιν αιτήματος, στην περίπτωση περιστασιακών ταξιδιών VIP. Οι εγκαταστάσεις του JRC της Ίσπρα βρίσκονται μακριά από τους κύριους δρόμους, μακριά από την έδρα του και άλλες εγκαταστάσεις του JRC και εξυπηρετούνται από μια περιορισμένη τοπική υπηρεσία δημόσιων μεταφορών. Απαιτείται υπηρεσία μεταφορών για τη διευκόλυνση της κινητικότητας των μεταφορών προσωπικού όπως προς και από αεροδρόμια και σταθμούς, από τους οποίους πραγματοποιούνται συχνά μεγαλύτερες διαδρομές.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Υπηρεσίες που αφορούν τη μεταφορά προσώπων από και προς αεροδρόμια και σιδηροδρομικούς σταθμούς και διάφορους άλλους προορισμούς σε σχέση με τις δραστηριότητες του JRC.
This notice is for prior information only
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Services involving the transport of persons to and from airports and railway stations and various other destinations in connection with the activities of the JRC
II.1.2)Main CPV code60120000 Taxi services
II.1.4)Short description:
Service involving the transport of passengers, to and from airports and railway stations and various destinations in connection with the activities of the JRC, Ispra site. The means of transport used are minibuses in order to optimise the number of passengers transported, and also cars, even on request, in the case of occasional VIP trips. The JRC Ispra site is away from main roads, far from its headquarters and other JRC sites, and is served by a limited local public transport service. A transport service is required to facilitate the mobility of staff transfers such as to and from airports and stations, from which longer journeys are frequently made.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)60120000 Taxi services
II.2.4)Description of the procurement:
Services involving the transport of persons to and from airports and railway stations and various other destinations in connection with the activities of the JRC.
Predhodno informativno obvestilo
To obvestilo je samo za predhodno obveščanje
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Storitve prevoza oseb od in do letališč in železniških postaj ter različnih drugih destinacij, povezanih z dejavnostmi JRC
Referenčna številka dokumenta: JRC/IPR/2023/OP/0420-PIN
II.1.2)Glavna koda CPV60120000 Taksi storitve
II.1.4)Kratek opis:
Storitve prevoza oseb od in do letališč in železniških postaj ter različnih drugih destinacij, povezanih z dejavnostmi JRC v Ispri. Prevozna sredstva, ki se bodo uporabljala za prevoze, so minibusi, ki bodo nudili optimalno rešitev v povezavi s številom prepeljanih potnikov, pa tudi avtomobili v primeru občasnih prevozov zelo pomembnih oseb, vključno s prevozom na zahtevo. Lokacija JRC v Ispri je oddaljena od glavnih cest, sedeža JRC in drugih lokacij JRC, lokalni javni prevoz do lokacije pa je omejen. Prevozna storitev je potrebna, da se olajša mobilnost osebja od in do letališč in postaj, s katerih se pogosto opravljajo daljša potovanja.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 4 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV60120000 Taksi storitve
II.2.4)Opis javnega naročila:
Storitve prevoza oseb od in do letališč in železniških postaj ter različnih drugih destinacij, povezanih z dejavnostmi JRC.