Dienstleistungen - 170286-2023
Polen-Otwock: Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
2023/S 058-170286
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Świadczenie usług pralniczych i dezynfekcyjnych bielizny szpitalnej wraz z transportem i załadunkiem.
Referenznummer der Bekanntmachung: DZP.26.28.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonywanie kompleksowych usług pralniczych i dezynfekcyjnych bielizny szpitalnej na rzecz Zamawiającego.
2. Zamówienie zostało podzielone na 2 pakiety.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1 A do swz - formularz cenowy oraz nr 4 do swz- specyfikacja szczegółowa.
Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 do 30% wartości zamówienia podstawowego.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet nr 1
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
14. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na usługi:
1) prania,
2) dezynfekcji,
3) suszenia,
4) prasowania, w przypadku bielizny fasonowej,
5) maglowania, w przypadku bielizny pościelowej, ręczników,
6) wygładzania i odpylania bielizny operacyjnej barierowej i wykonanej z poliestru,
7) sortowania,
8) pakowania czystej bielizny wg poszczególnych asortymentów,
15. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
16. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców
17. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia
18. Zamawiający nie zastrzega osobistego wykonania dla następujących czynności:
1) naprawa bielizny szpitalnej (nie dotyczy bielizny operacyjnej),
2) transport bielizny czystej oraz brudnej.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) Nie podlegają wykluczeniu na podstawie:
a) art. 108 ust. 1 ustawy PZP
b) art. 109 ust. 1pkt. 4, 5, 6,7,8,9,10 ustawy PZP:
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zw. Ustawą sankcyjna oraz art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 roku zw. Rozporządzeniem UE
(W przypadku, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z Wykonawców musi wykazać brak podstaw do wykluczenia)
3. Wykaz oświadczeń składanych wraz z ofertą:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz wykazaniu braku podstaw do wykluczenia z postępowaniu sporządzone w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ.
3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP. Z treści oświadczenia winno jednoznacznie wynikać, ,które roboty budowlane, dostawy, usługi wykonają poszczególni wykonawcy w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt VI.1 pkt 1) ppkt a) SWZ do realizacji, których zdolności są wymagane- wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2A do SWZ.
4) Oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k. Rozporządzenia UE - treść oświadczenia zawarta w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć na dzień składania ofert:
a) Formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ
b) Formularz cenowy z wykorzystaniem wzoru stanowiącego Załącznik nr 1A do SWZ
c) Oświadczenie Wykonawcy, że spełniania warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ.
d) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2A do SWZ( o ile dotyczy)
e) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdz. VIII SWZ
f) Pełnomocnictwo ( o ile dotyczy)
UWAGA!!! Załączniki nr 1 i 1A do SWZ stanowią treść oferty i w związku z tym nie podlegają uzupełnieniu. Brak tych dokumentów stanowi o nieważności złożonej oferty
Pakiet nr 2
Los-Nr.: 2